Sofer TIR international Olanda

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aveti experienta ca sofer de tir? Va doriti o cariera in acest domeniu? O companie importanta din Olanda cu istoric pe piata de 75 de ani, cauta soferi de tir pentru transportul marfurilor alimentare.
Responsabilitati:
-transportul produselor alimentare proaspete pe TIR cu temperatura controlata (frig) in tarile Benelux, Germania, UK, Scandinavia si Italia
-descarcarea si incarcarea marfii la adresa clientilor
-efectuarea de mici reparatii la TIR
- alimentarea TIR-ului cu combustibil
- curatarea si intretinerea interiorului TIR-ului
- tinerea legaturii cu clientii companiei
- urmarirea mentinerii in permanenta a temperaturii conform fisei de instructiuni
- tinerea legaturii cu dispeceratul
- respectarea legislatiei rutiere
-livrarea in conditii optime a produselor
-reprezentarea companiei in relatia cu clientii

CERINTE

-minim 2 ani experienta pe o pozitie similara (preferabil pe TIR cu temperatura controlata)
-cunostinte de limba: Engleza sau Germana – scris si vorbit la nivel mediu
-detinerea unui permis de conducere categoriile C si E
-cunostinte tehnice ale motoarelor de racire specifice TIR-urilor cu temperatura controlata si a bord-computerului
-aspect ingrijit
-promptitudine
-seriozitate

BENEFICII OFERITE

-interviurile si proba practica vor avea loc in Olanda, in perioada 11 – 20 Mai 2015 iar costurile cu transportul si cazarea pe perioada testarii sunt suportate de catre angajator
-program de lucru 3 sau 4 saptamani cu 1 saptamana pauza
-cazarea asigurata in TIR
-cand se stationeaza in Olanda – cazarea este asigurata in locuinte sociale cu utilitati incluse (masina de spalat, dus, uscator)
-transportul Romania-Olanda, cu avionul, asigurat din partea companiei
-transportul asigurat de la aeroportul din Olanda la sediul central al companiei
-se asigura minim 50 de ore lucrate/saptamana
-angajarea se face in Cehia

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.