Sofer tir cu licenta pe UE

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai un tir in custodie si vrei sa iti asiguram si comenzile de transport? Daca da, pentru o companie internationala cu peste 65 de ani de experienta in Europa si Rusia, cu peste 1200 unitati de cisterne si peste 400 de angajati, recrutam SOFERI DE TIR cu licenta pe UE pentru o colaborare de succes! Candidatii cautati: firme mici sau PFA cu licenta de transport european. In cazul firmelor sa fie o persoana in firma cu atestat de coordonator transport, iar la PFA acest atestat este obligatoriu.

Responsabilitati:
- Transportul produselor alimentare lichide in supermarketurile din tarile Benelux (Belgia, Olanda şi Luxemburg)

Plata pe km este de 0,81 euro, se asigura aproximativ 10.000 km pe luna, garantati o data cu indeplinirea cerintelor (KPI). Asadar, venitul total este de aproximativ 8.100 euro pe luna, din care candidatii trebuie sa suporte urmatoarele cheltuieli: combustibilul, intretinerea TIR-ului, asigurarea, taxele salariale, eurovigneta.

- Venit Romania: 200 euro net (aproximativ 300 euro/luna brut, din care cca 100 euro sunt taxe
- Diurna: 40 euro/zi x 30 zile = 1.200 euro/luna
- Profit aproximativ de 760 euro
- Total aproximatie salar simulare: 1.800 euro/luna

CERINTE

Cerinte:
- Permis de conducere : C si CE;
- Limba Engleza: nivel comunicativ - avansat;
- Licenta ADR pentru cisterna;
- Buna conduita avand in vedere ca se lucreaza in industria alimentara.
Alte informaţii
Se ofera training pentru candidatii potriviti.
Soferii trebuie sa detina un tir cu urmatoarele caracteristici:
- tir Euro 5 sau Euro 6;
- compresor de aer pentru descarcarea cisternei – pt lichide alimentare;
- pompa hidraulica pentru cisterna – pt lichide vascoase;
- camion ADR;
- greutate maxima: 7500 Kg;
- rezervor maxim: 700 litri;
- fara roata de rezerva;

Taxele de drum pentru Franta si Germania sunt suportate de catre colaborator.
Se ofera un card de motorina pentru discount la combustibil.

Compania de transport este deosebit de apreciata pentru flexibilitate, punctualitate, informatia sigura, abordarea profesionala si relatia cu clientii prietenoasa.

Daca sunteti interesat asteptam sa ne contactati la numarul de tel: 0720 021 637 sau sa ne trimiteti CV -ul pe adresa de mail: sergiu@tjobs.ro

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.