Recrutam personal naval - sudori, lacatusi, tubulatori, electricieni

U-People B.V.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lacatusul in constructii metalice si navale se ocupa in principal cu executarea constructiilor metalice, executarea sectiilor, executarea elementelor de structura a corpului navei si a accesoriilor de corp, asamblarea corpurilor de nave, pregatirea navelor in vederea lansarii, protectia anticoroziva a suprafetelor.

Responsabilitatea principala a unui grinder este de a poliza piesele metalice in vederea corectarii defectelor, pregatirii suprafetei pentru alte procedee tehnice, urmate de netezirea, nivelarea si slefuirea pieselor metalice in vederea asamblarii lor.

Ca si sudor naval vei realiza prin procedeul de sudare, o imbinare nedemontabila, ce va avea ca rezultat obtinerea unei structuri continue si omogene. Pentru a putea lucra pe postul de sudor trebuie sa poti dovedi prin certificate sau diplome de calificare corespunzatoare faptul ca ai absolvit cursuri de calificare.

Activitatea tubulatorului naval are ca scop amenajarea navelor cu instalatii de tubulatura aferente diferitelor masini si agregate sau necesare circulatiei fluidelor la bordul navei.

Desfasurarea activitatii presupune respectarea tuturor normelor specifice de securitate in munca si a instructiunilor de exploatare a utilajelor si dispozitivelor.

• Citirea desenelor tehnice
• Asamblarea dupa desen
• Luarea deciziilor la fata locului
• Luarea deciziilor in functie de desenul tehnic (modificari daca este necesar)
• Asamblare sudura prin puncte
• Manevrarea materialelor, ansamblelor si subansamblelor metalice

• Taiere cu oxi-gaz (autogen)
• Polizare, slefuire

• Interpretare schite izometrice
• Prefabricarea tubulaturii

CERINTE

• certificat VCA pentru Olanda reprezinta un avantaj
• experienta in constructii navale sau reparatii navale
• diploma/certificat de calificare
• capacitatea de a lucra in echipa
• disponibilitate pentru lucrul la inaltime
• cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj
• detinerea permisului de conducere reprezinta un avantaj
• cazierul judiciar fara notificari (amenzi, condamnari, etc.)
• fara nici un fel de restrictii sau interdictii interne sau internationale

BENEFICII OFERITE

• Salariu competitiv
• Cazare pusa la dispozitie de angajator
• Transport

DESCRIEREA FIRMEI

Despre U-People
Compania U-People recruteaza profesionisti din cadrul industriei tehnice si este specializata in industria de fabricare maritima si tehnica. Aducem impreuna profesionisti si client, atat pentru proiecte temporare, cat si pentru locuri de munca permanente. Clientii nostril sunt lideri de piata in segmental lor de activitate si se concentreaza permanent pe dezvoltare si inovare tehnologica. Specialistii nostril sunt caracterizati prin cunostinte specific si motivatie. Pentru a oferi solutii fiabile de resurse umane, lucram impreuna cu profesionistii nostril in recrutarea de forta de munca specializata in tehnologia maritima. Succesul este garantat de valorile noastre fundamentale: angajament, motivatie si fiabilitate.