Matriter/Turnator

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie specializata in matrite si turnare manuala din Olanda recrutam operator turnatorie. Este o companie care activeaza pe aceasta piata de aproape 100 de ani.

Responsabilitati:
- producerea matritelor din nisip folosind modele si unitati de turnare,;
- producerea manuala a matritelor, turnarea produselor/componentelor;
- producerea componentelor/elementelor utilizand forme, nisip sau material de ranforsare;
- pregatirea matritelor pentru turnare si asistarea sau turnarea efectiva;
- scoaterea produselor turnate din matrite;
- regenerare a nisipului;
- folosirea uneltelor manuale;
- candidatii trebuie sa cunoasca tot procesul de matritare /turnare,sa fie capabili sa munceasca singuri;
- se va lucra dupa desen tehnic;
- cunostinte de ranforsare a nisipului;
- se lucreaza cu piese unicate;

CERINTE

- cunostinte de limba germana/engleza- minim nivel conversational
- experienta minim 3 - 5 ani pe o pozitie similara;
- experienta intr-o turnatorie manuala;
- cunostinte despre produsele din fier topit cu sistem de nisip tratat chimic;
- cunostinte aprofundate despre legatura dintre matrita, calitatea nisipului si calitatea produsului finit;
- experienta in manipularea podurilor rulante si a stivuitoarelor
- cunostinte de desen tehnic

BENEFICII OFERITE

- se va lucra 40 de ore/saptamana;
- persoanele care trec de perioada de proba de 3 luni vor fi angajate pe perioada nedeterminata
- Suma medie de impozit recuperată pe fiecare an incomplet lucrat 812 EURO

NU SE PERCEPE COMISION!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.