Agricultura in Norvegia

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ferma din Norvegia selecteaza Lucratori sezonieri pentru agricultura.

Un numar de 10 posturi de sezonier in agricultura asteapta sa fie ocupate incepand de la jumatatea lunii iunie, in una dintre cele mai mari ferme din Norvegia. Situata in orasul Orre, in sud-vestul tarii, ferma detine o suprafata aproximativa de 30.000 metri patrati de sere, in care sunt cultivate rosii, castraveti, ardei grasi, varza, conopida sau dovlecei.

Acest program de munca se adreseaza persoanelor tinere, dornice sa capete experienta in domeniul agriculturii, sa observe care este modul de viata si de lucru intr-o ferma din Norvegia, dar si sa descopere cultura si traditiile din aceasta tara.

Responsabilitati: Ambalarea legumelor.
Activitatea se desfasoara urmand instructiunile primite de la superiori, respectand standardul de calitate impus si modalitatea de lucru.

Program de lucru: Media de lucru este de 180-200 ore lucratoare/luna. 1-2 zile libere/saptamana.

Exemplu de program de lucru:
07.00-11.00 - program de lucru
11.00-11.45 - pauza
11.45-15.30 - program de lucru
15.30-16.15 - pauza
16.15-19.15 - program de lucru

Se ofera:
- contract de munca pe o perioada de 3 luni;
- remuneratie cuprinsa intre 1665-1850 Euro brut/luna (1170-1300 Euro net/luna).

Cazarea este asigurata de catre angajator, dar platita de lucrator. Locuintele sunt situate in apropierea fermei. Costul cazarii este de 3,83 Euro/noapte.
Mesele nu sunt oferite de catre angajator. Lucratorii isi pot lua unele legume de la ferma, o data pe saptamana.
Transfer de la aeroport.

CERINTE

Candidatii trebuie sa:
- fie studenti la Agricultura;
- aiba cunostinte de limba engleza cel putin la nivel conversational;
- aiba personalitate placuta, sa fie muncitoare, seriosi si energici.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:
A) Taxa de procesare a dosarului: 360 RON – se plateste in momentul inscrierii candidatului;
B) Taxa de mediere: 400 EURO - se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:
- 300 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara.
sau
- 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 37,5%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.
C) Bilet de avion.

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare, etc…).

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .