Specialist Resurse Umane

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionează procesele de recrutare și selecție:

- Stabileste profilul împreună cu managerul angajator;

- Posteaza anunțuri;

- Selecteaza aplicațiile;

- Susține interviuri;

- Realizeaza short – listul;

- Finalizeaza procesul de recrutare prin prezentarea ofertei de angajare și stabileste data de începere a activității;

- Organizează și participă activ la târgurile de joburi sau alte evenimente de resurse umane;

- Gestionează procesul de integrare a noilor angajați în cadrul companiei;

- Gestionează activitatea de dezvoltare competențe:

- Colaborează cu managerii pentru identificarea nevoilor de dezvoltare competențe,

- Recomandă programe de dezvoltare competențe,

- Oferă consultanță clienților interni cu referire la activitățile de învățare de la planificare până la follow-up cu scopul de a integra în activitate noile competențe,

- Facilitează organizarea evenimentelor de formare din cadrul companiei sau din exteriorul ei;

- Gestionează proiectul de Evaluare Anuală a Performanței:

- Gestionează derularea procesului EAP;

- Realizează analiza rezultatelor;

- Realizează interviurile de ieșire din companie (Exit Interview).

CERINTE

- Studii superioare și cursuri/master de resurse umane;

- Experiență de minim 2 ani în Recrutare – obligatoriu;

- Experiență de minim 1 an în cel puțin una din activitățile de Resurse Umane: learning & development, dezvoltare organizațională, evaluarea competențelor;

- Cunoașterea metodelor de recrutare bazate pe evaluarea competențelor;

- Cunoștințerea limbii engleza la nivel avansat;

- Bune cunoștințe de operare PC;

- Foarte bune abilități de comunicare;

- Organizare, rigurozitate;

- Capacitate de analiza bazata pe criterii obiective;

- Capacitate de a lucra în echipă;

- Capacitate de a respecta termene limită;

- Conștiinciozitate, acuratețe și atenție în îndeplinirea sarcinilor;

- Discreție;

- Autonomie.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.