CONTROLOR TEHNIC DE CALITATE CTC

S.C. Ana&Cornel S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati :

- verifica respectarea instructiunilor tehnologice privind ambalarea, marcarea si livrarea produselor.
- efectueaza controlul conformitatii produselor conform standardelor de firma si legislatiei in vigoare;
- verifica starea igienica si termica a mijlocului de transport inainte de incarcare, avizeaza inceperea incarcarii si supravegheaza personalul de la depozite pentru respectarea normelor de igiena si de protectie a alimentelor in timpul manipularii si incarcarii produselor;
- recolteaza probe representative de produs finit conform “Programului de prelevare probe”, le pregateste si le expediaza la laboratorul uzinal probele, ridica buletinele de analiza din laborator si se asigura de buna functionare si desfasurare a programului de autocontrol;
- verifica starea termica si de igiena din spatiile de depozitare si normele de protectie a alimentelor pe durata depozitarii;
- avizeaza livrarea produselor in ordinea fabricatiei cu respectarea termenelor de valabilitate;

CERINTE

Cerinte:
-studii medii sau superioare (de preferinta chimie alimentara, medicina veterinara)
-domiciliu – Mizil sau imprejurimi(Ploiesti)
-aptitudini - spirit de organizare, capacitate de sinteza, spirit de observatie, putere de munca
-posibilitate de lucru in trei schimburi.
-constituie avantaj experienta si studii in domeniu.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:
Se asigura transport gratuit in functie de localitate.
Un pachet salarial atractiv.
Bonuri de masa.

Ana & Cornel este o companie romaneasca cu capital privat infiintata in 1994 ce are ca domeniu de activitate producerea si distribuirea produselor alimentare. De-a lungul timpului compania s-a extins la nivel national ajungand astazi sa fie prezenta in peste 40 de orase si cu o flota ce depaseste 180 de autovehicule.