CONTROLOR DE CALITATE

S.C. Ana&Cornel S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati :
- verifica respectarea instructiunilor tehnologice privind ambalarea, marcarea si livrarea produselor.
- efectueaza controlul conformitatii produselor conform standardelor de firma si legislatiei in vigoare;
- verifica starea igienica si termica a mijlocului de transport inainte de incarcare, avizeaza inceperea incarcarii si supravegheaza personalul de la depozite pentru respectarea normelor de igiena si de protectie a alimentelor in timpul manipularii si incarcarii produselor;
- recolteaza probe representative de produs finit, le pregateste si le expediaza la laborator, ridica buletinele de analiza din laborator si se asigura de buna functionare si desfasurare a programului de autocontrol;
- verifica starea termica si de igiena din spatiile de depozitare si normele de protectie a alimentelor pe durata depozitarii;
- avizeaza livrarea produselor in ordinea fabricatiei cu respectarea termenelor de valabilitate;

CERINTE

Cerinte:
- studii medii / scoala profesionala / scoala postliceala
- aptitudini - spirit de organizare, capacitate de sinteza, spirit de observatie, putere de munca
- domiciliu – Mizil sau imprejurimi

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
Contract individual de munca
Pachet salarial atractiv
Bonuri de masa
Transport

Ana şi Cornel este o companie românească cu activitate în domeniul producţiei de preparate din carne, cu capacitate de peste 20.000 de tone pe an şi cu peste 800 de angajaţi. De peste 20 de ani, Ana şi Cornel produce mezeluri de familie create şi certificate la standarde de calitate: salamuri, cârnaţi, specialităţi, crud-uscate, semipreparate, precum şi carne proaspătă de porc, vită și pasăre. Produsele “ De la Ana şi Cornel” sunt comercializate în peste 100 de magazine proprii şi prin intermediul distribuţiei proprii la peste 3000 de distribuitori, hypermarketuri si export. În ultimii 5 ani, compania Ana şi Cornel, se menţine în Top 3 a celor mai importante companii din industria cărnii din Romania.