Angajare contabil/a

Vitis Metamorfosis

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrează zilnic toate tranzacțiile financiare și arhivează în bune condiții documentele financiar-contabile ;
- Realizează rapoarte zilnice, săptămânale și lunare despre situația contului bancar și situația fluxului de numerar ;
- Întocmește și depune declarațiile lunare / trimestriale obligatorii precum și fișele fiscale anuale ;
- Arhivarea în bune condiții a documentelor financiar-contabile operațiunilor bancare (instrumente și mijloace de plată) ;
- Întocmește situațiile financiare anuale, precum și alte documente solicitate de către conducerea societății ;
- Raportarea situațiilor cerute de conducerea societății;
- Înregistrează deconturile de cheltuieli lei/valută ;
- Întocmește ordine de plată și înregistrează extrasele bancare lei/valută.

CERINTE

- Experienţă de lucru în calitate de contabil (1-3 ani);
- Experienţă de lucru în programe specializate;
- Cunoașterea și aplicarea legislației în vigoare specifice domeniului de activitate ;
- Cunoșterea sistemului de control al mişcării produselor accizabile (EMCS) constituie un avantaj;
- Studii complete în domeniul relevant pentru post ;
- Cunoașterea limbii engleze (scris/vorbit);
- Abilităţi avansate de utilizare a computerului (Microsoft Office);
- Abilităţi analitice şi capacităţi de planificare şi de atingere a obiectivelor;
- Capacitatea de a se exprima logic în forma scrisă;
- Capacităţi excelente de comunicare;
- Experienţă de lucru în echipă, abilităţi de colaborare cu angajaţi de orice nivel;
- Auto-disciplină, punctualitatea şi respectarea termenelor limită;
- Creativitate şi spirit de inovaţie, responsabilitate;
- Domiciliul stabil în orașul Mizil sau în vecinătatea acestuia.

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv, negociabil în funcție de experiență ;

DESCRIEREA FIRMEI

Vinificatie