INGINER SUDOR - PIROUX INDUSTRIE ROMANIA

SC PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Defineste si valideaza parametrii de sudura, realizeaza auditurile de proces la sudura, realizeaza analizele macrografice si rapoartele de macrografie, participa la analiza problemelor de calitate din procesul de sudura, realizeaza instruirile in DOJO Sudura, monitorizeaza si evalueaza sudorii
Este responsabil Metrologie uzina;
Gestioneaza echipamentele de masurare si monitorizare si se asigura de valabilitatea verificarilor metrologice pentru echipamentele din tabelul de EMM-uri, precum si pentru echipamentele aflate in teren;
Defineste metode de masurare adecvate si realizeaza instruiri privitor la metoda de masurare;
Participa si realizeaza analizele de calitate pentru reclamatiile interne si externe;

CERINTE

- inginer sudor cu experienta minim 3 ani
- diploma IWE ( curs inginer sudor international)
- cunoscator limba engleza si/sau franceza

BENEFICII OFERITE

-prin colaborarea pe care o are cu Transporturi Dacia, societatea Piroux deconteaza 60% din contravaloarea transportului pentru salariati
-se acorda bonuri de masa

Sc Piroux Industrie Romania Srl se ocupa cu prelucrarea metalului, ce aduce intreaga sa competenta pentru a raspunde asteptarilor fiecarui colaborator. Este o companie cu productie din piese de metal fine, de grosime medie si mare, prelucrarea suprafetelor pieselor din otel, prelucrare, montaj si finisare. Pentru realizarea pieselor, Piroux implementeaza echipele si mijloacele sale in prelucrarea tablei, mecano-sudura si prelucraea suprafetelor.