Inginer Programator CNC

ORGANISATION CONSULTING PROD

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizarea caietelor de sarcini pentru achizitionarea mijloacelor industriale noi sau pentru modificarea celor existente;
-Gestionarea afacerii și urmărirea respectării termenelor de execuție și de livrare a mijloacelor industriale;
-Realizarea programelor de mașinare CN pentru implementarea proceselor de uzinaj pe centre de uzinaj GROB cu comanda numerica SIEMENS 840D;
-Verificarea și validarea sculelor utilizate pe CNC;
-Utilizarea programelor Catia V5 și Autocad pentru îmbunătățirea proceselor de uzinaj;
-Menținerea relațiilor de colaborare cu furnizorii;
-Realizarea documentației tehnice;

CERINTE

-Absolvenți de studii superioare (de preferat în domeniul auto);
-Bune cunoștințe de limba engleză și/sau franceză;
-Cunoașterea proceselor de strunjire, rectificare și frezaj reprezintă un avantaj;
-Experiența anterioară cu SIEMENS 840D reprezintă un avantaj;
-Persoane comunicative, dinamice, orientate către rezultat;

BENEFICII OFERITE

- Asigurare medicală, bonusuri, al 13-lea salariu;
- Mediu de lucru internațional;

OC Prod Group este un cabinet international de recrutare cu sedii in Romania, Franta, UK, Maroc si Canada. Alaturi de clientii nostri ne implicam in conceperea si punerea in aplicare a proiectelor.