SEF SANTIER-INGINER/ MAISTRU CFDP

SC Doralex Com SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere companie:
Companie privata, domeniu de activitate constructii-infrastructura

Candidatul ideal:
O persoana ferma, stapana pe sine, cu spirit de echipa si atitudine manageriala, devotata.

Descriere job: Coordonarea executiei proiect Constructii Drumuri in Com Frumoasa, Jud. Harghita;
• Asigura conducerea directa a activitatilor de executie a lucrarilor in conformitate cu prevederile documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si ale procedurilor tehnice de executie (PTE), la nivelul de calitate si la tennenele stabilite in contractele incheiate cu clientii;
• Realizarea si urmarirea graficelor de executie;
• Urmarirea respectarii bugetelor pentru proiectele alocate;
• Gestionarea, coordonarea si repartizarea utilajelor, logisticii, resurselor in functie de nevoile santierului si de stadiul proiectului;
• Coordonarea activităţii echipelor proprii;
• Coordonarea activităţii subantreprenorilor;
• Coordonarea activitatii de aprovizionare si mecanizare;
• Mentinerea relatiei cu autoritatile din domeniul constructiilor si cu colaboratorii;
• Urmarirea respectarii cerintelor legislatiei in vigoare din domeniul constructiilor, muncii, SSM, PSI, SU, mediu;
• Verificarea existentei si completarii corecte a documentelor din cartea constructiei si a celor ce deriva din sistemul de management integrat;
• Urmarirea si corectarea neconformitatilor posibile;
• Raspunde de raportarea realizarilor pentru decontarea lunara a productiei executate de santier, corespunzator stadiilor fizice inregistrate si confirmate de clienti ;

CERINTE

Cerinte:
• Absolvent Studii Constructii CFDP;
• Experienta profesionala :minim 3 ani experienta profesionala in pozitia de Sef Santier drumuri
• Cunostinte de legislatie si normative in domeniului constructiilor;
• Permis categoria B;
• DISPONIBILITATE PENTRU DEPLASARI- punctele de lucru se afla in judetul Harghita;
• Aptitudini de organizare, planificare si control al activitatii;

BENEFICII OFERITE

Oferta:
• Pachet salarial atractiv
• Autoturism, telefon de serviciu, laptop

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de constructii si instalatii