Director Productie (fabrica mobila)

Docte Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNE:

Directorul de productie trebuie sa duca la bun sfarsit toate activitatile ce tin de buna organizare si coordonare a productiei:

● Optimizarea capacitatii de productie a fabricii

● Respectarea termenelor de livrare

● Supravegherea si coordonarea personalului, astfel incat angajatii companiei sa fie competitivi si productivi.

RESPONSABILITATI:

● Controlul fluxului de productie si optimizarea acestuia in permanenta

● Controlul calitatii produselor finite

● Controlul personalului, astfel incat fiecare angajat sa respecte programul de lucru si sa desfasoare fiecare activitate in mod corespunzator

INDICATORI DE PERFORMANTA:

● Produse livrate la timp, la cele mai mici costuri

● Demersuri in vederea dezvoltarii fabricii

● Optimizarea fluxului de personal

CERINTE

CERINTE:

● Studii superioare in domeniul ingineriei

● Competente de organizare a productiei

● Experienta anterioara pe un post similar – min. 5 ani

● Cunoasterea limbii maghiare

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o fabrica de productie mobilier, cu actionariat francez.
Fabrica se afla in Miercurea-Ciuc, este pe piata de 20 de ani si are un efectiv de 100 de angajati (o echipa foarte stabila si profesionista).

Pozitia este de Director de Productie, insa cautam o persoana cu potential evolutiv (care sa poata prelua in viitor functia de Director de Fabrica).

Intr-o lume in care oamenii si organizatiile au o viziune simplista si statica, dorim sa promovam o imagine complexa si cuprinzatoare a ceea ce inseamna 'fuziunea intre oameni si companii'.
Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.

Noi credem în Organizatiile cu un suflet!

Noi credem in Oameni!

​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.

Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.

Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

www.docte.ro