contabila

nexus turism

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste si indeplineste in termenul legal obligatiile declarative catre buget;
- coordoneaza si controleaza activitatea departamentului financiar-contabil
- asigura controlul referitor la corectitudinea inregistrarilor financiar contabile, in acord cu politicile firmei si legislatia in vigoare
- ofera suport persoanelor din subordine
- verifica balanta contabila lunara , intocmeste raportarile aferente lunare, semestriale sau anuale
- raspunde de indeplinirea obligatiilor fiscale ale organizatiei (ex.: impozit pe profit, taxa pe valoarea adaugata, accize, taxe locale etc.) in conformitate cu cerintele legale;
- asigura intocmirea raportarilor catre diverse institutii, dupa caz (Ministerul finantelor Publice, Institutul National de Statistica, BNR etc.)
- reprezinta compania in relatia cu organele de control fiscal;
- asigura legatura cu auditorii;
- elaboreaza rapoarte conform cerintelor administratorului societatii
- asigura intocmirea documentelor necesare solicitate de banci;

CERINTE

- absolvent de studii superioare economice;
- cunostinte temeinice de contabilitate, fiscalitate si legislația muncii;
- capacitate foarte buna de organizare, atenție la detalii, rigurozitate;
- bune cunostiinte de utilizare PC - minim pachetul MS Office ( Excel peste medie), email, web;
- minim 5 ani experienta in domeniu, minim 2 ani pe o pozitie similara
- reprezinta un avantaj sa fie expert contabil membru activ CECCAR

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

suntem o societate cu capital privat care activeaza in domeniul utilajelor pentru constructii fiind specializata in vanzare si inchiriere macarale.