Agent de asigurare

Allianz Tiriac SA Constanta Agentia Medgidia

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectarea continuă a pieţei şi abordarea potenţialilor clienţi, în vederea promovării produselor şi serviciilor de
asigurare
• Identificarea nevoilor de protecţie financiară şi de asigurare a bunurilor, vieţii şi sănătăţii ale potenţialilor clienţi
• Elaborarea de oferte personalizate pentru potenţialii clienţi, în baza soluţiilor financiare identificate
• Menţinerea unei legături permanente cu clienţii şi acordarea asistenţei necesare pe durata parteneriatului cu aceştia
• Monitorizarea pieţei asigurărilor şi identificarea oportunităţilor de business

CERINTE

• Studii medii/Studiile superioare constituie un avantaj.
• Să ai spirit antreprenorial
• Să ai capacitatea de a relaţiona cu diverse tipologii umane
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere
• Să fii orientat către obţinerea de rezultate
• Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări reprezintă un avantaj
• Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Contract de agent de asigurare

DESCRIEREA FIRMEI

- lider de piata in domeniul asigurarilor generale,
- societatea face parte din Grupul Allianz, furnizor mondial de servicii complete ( asigurari, servicii bancare si asset mangement).