Vanzatori in UK

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile agentului de vanzare:
- Vanzarea produselor firmei, reprezentate de produse cosmetice de top;
- Prezentarea produselor companiei catre clienti precum si ghidarea acestora in alegerea produselor;
- Atingerea targhetelor de vanzare stabilite de angajator;
- Vanzarea produselor firmei atat la clientii existenti cat si la posibili noi clienti.
- Incasarea contravalorii produselor
- Comunicarea cu clientii, recomandarea celor mai potrivite produse fiecaruia dintre ei;

CERINTE

Cerințe:
- Atitudine pozitiva, incredere in sine, persoana motivata ;
- Se accepta si candidatii fara experienta in vanzari;
- Este necesara cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin intermediar;
- Se cere o prezenta placuta, o persoana carismatica
- Dorinta de a castiga bani si deschiderea spre invatarea de tehnici noi de vanzare oferite de companie.

Costurile candidatului:
-500 Ron - taxa procesare dosar si verificare eligibilitate (se achita in momentul semnarii contractului de mediere);

Tarif de mediere: 700 Lire Sterline – se plateste din castig, in rate, astfel:
- 100 Lire Sterline - dupa primele 2 saptamani de munca (candidatul are castigate deja 2 salarii, deoarece este remunerat saptamanal).
- 50 Lire Sterline - din 2 in 2 saptamani, timp de 6 luni de la inceperea muncii, pana se achita diferenta de 600 Lire Sterline.

- 200 - 250 Euro - bilet avion Romania - Anglia;

BENEFICII OFERITE

Oferta din partea angajatorilor:
- Cazare: se asigura cazarea GRATUITA in primele 2 saptamani, apoi candidatul va plati saptamanal 70 lire cu toate utilitatile incluse si council tax (2-3 persoane in camera);
- Transport: Compania suporta 50% din costul biletului de avion, daca transportul nu se poate realiza cu autobusul. Angentului i se vor returna pana la 150 lire din pretul biletului astfel: pana la 75 lire - la sfarsitul primei luni si pana la 75 lire - dupa a treia luna de munca.
- Compania ofera bonusuri angajatilor de vanzare cu rezultate bune in vanzari.
- Durata contractului de munca este pe minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire.
- Compania ofera trainingde 5 zile platit;
- Se lucreaza 6 zile/saptamana.
- Plecarea URGENTA!

Salariul oferit:
- Salariul va fi format din comisionul din vanzari: intre 20 - 30% ( castigul lunar variind in functie de rezultatele agentului, intre 1200-1700 lire sterline)
- Primele 2 saptamani angajatul va primi GARANTAT 150 lire/saptamana remuneratie din partea companiei, pentru acomodare si 5%/saptamana, comision din vanzari.
- Din a treia saptamana, agentul va fi platit doar pe baza de comision 20-30% din vanzari

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.