URGENT! Selectam 2 CUPLURI pentru CARE HOME in LONDRA!

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE:

URGENT, selectam personal pentru CARE HOME in LONDRA!

Principalele RESPONSABILITATI:

- efectuarea de vizite la domiciu pentru a oferi servicii de ingrijire persoanelor care necesita ingrijire, deplasarea se realizeaza cu masina mica oferita de catre compania din Londra;
- cuplurile au o oportunitate extraordinara si anume sa plece foarte repede, sa inceapa munca imediat, sa lucreze pentru aceeasi companie britanica si sa locuiasca in acelasi loc.

CERINTE

CERINTE:

- sa detine permis de conducere categoria B;
- sa aiba cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational;
- sa nu aiba cazier judiciar;
- sa fie clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
- nu este necesara experienta, se ofera training
- nu este obligatoriu sa aveti calificare, sunteti inrolat intr-un program de calificare in domeniul asistentei sociale si medicale in UK.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

Salarizarea este de: 6,19 GBP/ora. Salarizare aproximativa: 972 - 1.728 GBP/luna, avand in vedere orele suplimentare si turele de noapte.
Numar de ore lucrate pe saptamana : minim 36 ore/saptamana, maxim 72 ore/saptamana.

Cazare:
Este identificata si pusa la dispozitie de angajator insa platita de candidat. Cheltuielile pentru cazare, inclusiv utilitati (apa, gaze, electricitate, gunoi etc.) se ridica la aproximativ la 70-80 Lire/ saptamana.
Plata chiriei se face saptamanal sau lunar, in functie de contractul de inchiriere.
Cazarea se face in camere individuale sau duble (doua persoane in camera ) in apropierea locului de munca.

Perioda contractului de munca:
Contractele de munca sunt pe o perioada de 12 luni si se prelungesc automat daca va doriti si dvs. acest lucru.
Plecarea in Anglia, la angajator, se face in maxim 3 saptamani, in functie de data la care sunteti disponibil/a.

Avantaje:

a) Dupa 12 luni de munca neintrerupta in Marea Britanie puteti obtine blue card-ul, care va dreptul sa lucrati fara restrictii in Marea Britanie, in orice domeniu.
b) Se lucreaza minim 36ore/saptamana, deci se pot face multe ore suplimentare foarte bine platite. Multi dintre candidatii nostrii practic isi dubleaza astfel veniturile.
c) Acest program ofera deci un mare avantaj pentru cine doreste sa lucreze pe termen lung in Marea Britanie si sa se realizeze pe plan profesional. Puteti opta fie sa faceti o cariera in acest domeniu medical deoarece dupa 12 luni salariul creste automat, iar pozitia dvs. poate sa creasca, fie dupa 12 luni odata cu obtinerea blue-card-ului sa va mutati in alt domeniu de activitate.

COSTURI PROGRAM:

VARIANTA YELLOW CARD:

A) Taxele catre agentia Banca de joburi se platesc in doua rate astfel:
- Taxa de procesare a dosarului : 300 RON si se plateste la semnarea contractului de mediere.
- Taxa de mediere : 360 GBP si se plateste, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.
B) Bilet avion Romania - Anglia : ~ 170 - 220 Euro (in fct. de perioada plecarii).
C) Costul cursului de pregatire si calificare necesar candidatului pentru obtinerea permisului de lucru (platit partenerului din Anglia): 1400 GBP, care se achita in 7 rate, prima transa DOAR dupa prima luna dupa ce au ajuns in UK.

VA DORIM MULT SUCCES!

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare, etc…).

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .