Asistente si Asistenti Medicali Generalisti - GERMANIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pegasus Heimbeatmungsdienst GmbH are ca obiect de activitate asistenta medicala de specialitate a pacientilor cu probleme respiratorii. Asistam medical in diferite regiuni ale Germaniei adulti si copii cu traheostoma si ventilati artificial.

CERINTE

Pentru pacientii nostri cautam:

Asistente si Asistenti Medicali Generalisti

Angajatilor nostrii oferim:

- salariu la nivel german
- sporuri salariale pentru munca de noapte, duminica sau zi de sarbatoare
- toate beneficiile unui salariat din Germania (asig. de sanatate, pensie, concediu etc.)
- instructaj cuprinzator la inceput
- posibilitate de intoarcere regulata in Romania (ex.: in fiecare luna, la doua luni etc.)
- posibilitati de formare profesionala continua
- loc de munca sigur intr-o companie in expansiune
- asistenta in cautarea unei locuinte
- asistenta in rezolvarea tuturor formalitatilor la sosirea in Germania
- preluarea formalitatilor in vederea obtinerii recunoasterii calificarii.

In plus, persoanelor interesate li se pot oferi cursuri de limba germana.

Ne bucuram de aplicatia dumneavoastra!