Plecare imediata! Selectam Asistenti medicali

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nu rata aceasta oportunitate! O clinica din Marea Britanie selecteaza urgent 2 asistente medicale/ asistenti medicali cu PIN number sau care au aplicat la NMC pentru PIN number.

Castigul oferit candidatilor:
- cu PIN number: 13 GBP/ ora
- au aplicat la NMC pentru PIN number: 9 GBP/ ora

Responsabilitati:
- Verificarea temperaturii
- Verificarea presiunii sangelui si a ritmului respiratoriu
- Asistarea doctorilor in cadrul examinarilor fizice
- Administrarea medicamentelor si a injectiilor
- Curatarea si pansarea ranilor
- Efectuarea transfuziilor de sange
- Utilizarea echipamentelor medicale performante.

Program de lucru:
- Minimum 35 ore / saptamana, maxim 72 ore / saptamana.
- 5-6 zile de lucru / saptamana
- 1-2 zile libere / saptamana

Avantajele ofertei:
- Plecare imediata
- FARA TARIF DE MEDIERE SI FARA TARIF DE INSCRIERE
- Primele 3 luni de cazare sunt asigurate gratuit de catre clinica
- Se ofera o perioada de pregatire
- Se ofera asigurare medicala conform legii britanice
- Orele suplimentare se platesc cu 13 GBP / ora.

CERINTE

- Experienta cel putin un an in domeniu
- Candidatul ideal trebuie sa aiba o atitudine pozitiva, intelegatoare, responsabila, combinata cu dorinta de a ajuta si de a fi amabil te poate ajuta sa treci peste momentele dificile care pot aparea in relationarea cu cei in varsta. Acest job presupune solicitarea ta si din punct de vedere emotional, asa ca este important sa te mentii stabil si sa nu te lasi intimidat.

Documente necesare pentru inscriere:
- CV limba engleza + poza cu zambet
- 1 Fotografie tip pasaport
- 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office
- Copie pasaport / Copie C.I
- Certificatul de nastere sau certificatul de casatorie (in original + tradus si legalizat in engleza) sau permis de conducere
- Copie ultima diploma de studii
- Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”
- Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic”
- Copie carnet de munca (daca a avut intocmit);
- Copie acte de calificare (daca aveti);
- Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii;
- 2 recomandari in original, in limba engleza, de la angajatori anteriori.
- asistentele medicale cu diploma care nu au PRN number trebuie sa aduca dovada aplicarii la NMC.

BENEFICII OFERITE

FARA TARIF DE MEDIERE SI FARA TARIF DE INSCRIERE

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .