Personal depozit/manipulant marfuri pentru Anglia

primarecruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile lucratorului in depozit:

- Depozitarea marfii;
- Verificarea comparativa a bunurilor si produselor din stoc;
- Mutarea bunurilor si produselor in depozit;
- Semnarea actelor de livrare;
- Consemnarea bunurilor deteriorate sau stricate;
- Selectarea si ambalarea produselor pentru expediere;
- Sarcini de incarcare si descarcare a marfii si bunurilor;
- Vizitarea spatiilor de incarcare si descarcare a marfii;
- Intretinerea curateniei in depozit;
- Sustinerea activitatii celorlalti lucratori aflati in depozit;
- Sarcini de incarcare si descarcare a materialelor ce vor fi folosite in executia diverselor lucrarii de catre personalul aflat in depozit;
- Manipularea marfii conform indicatiilor primite de la superiori, fara sa aduca atingere integritatii acesteia.

In acest domeniu, candidatii lucreaza minim 37,5 ore / saptamana, dar de regula acestia presteaza servicii circa 60 ore pe saptamana ceea ce face sa ajunga la un castig lunar substantial.
Toti candidatii vor avea parte de un stagiu de pregatire de la 2 ore la 2 zile, in functie de cerinta de personal al depozitului. Acest curs se va face inainte de inceperea muncii si nu este platit de catre companie.
Rata salariala:

Incepand de la 6,31 Lire sterline/ ora pentru atingerea cotei zilnice de munca.
Salariul va fi platit saptamanal, dar primul castig se primeste la sfarsitul celei de-a doua saptamani de munca.

Ore suplimentare:

In cazul finalizarii sarcinilor de lucru inaintea termenului de munca stabilit (8 ore/ zi), lucratorul poate primi sarcini suplimentare pentru care este platit cu pana la 9 Lire sterline/ ora, in functie de compania contractoare.

Program:

- 8 ore lucratoare/ zi
- in general 40 - 60 ore lucratoare/ saptamana
- 1 - 2 zile libere/ saptamana, in functie de ritmul saptamanal

Cazarea:

Este identificata si pusa la dispozitie de catre agentie imobiliara, in case de cate 6-8 persoane. Cazarea se face in camere de 2 persoane. Cheltuielile pentru cazare incluzand utilitati (apa, gaze, electricitate, gunoi) se ridica la 55 Lire sterline/ saptamana si sunt suportate de catre lucrator. Cazarea pentru primele doua saptamani se plateste in avans de catre lucrator in clipa sosirii la locul de cazare impreuna cu garantia pentru casa de 100 lire sterline. Se pune transport la dispozitie contra cost 5 lire sterline pe zii, dus - intors in cazul in care nu se dispune de transport personal sau transport public. Serviciile puse la dispozitie contra cost nu sunt obligatorii!!
Costuri:
- 180 euro taxa mediere ( in ziua plecarii)
- 120/ 130 euro transport (in functie de locatie)
In Anglia:
- 220 lire cazare in avans pe 2 saptamani si garantie casa
- 70 lire deschidere self employed , card bancar, inregistrare GP( medic de familie), aplicare NINO
-16 lire contabilitate saptamanal (se trage din salariu)
Acte necesare pentru intocmire dosar:
- CV in engleza
- copie buletin sau pasaport
- copie acte calificare sau diploma de absolvire
- cazier judiciar
- adeverinta medicala (apt de munca)
- dovada de la servicii pasapoarte ca nu aveti interdictia legala de a parasi tara
- adeverinta da la ANAF din care sa rezulte ca nu aveti venituri impozabile pe teritoriul Romaniei
- dovada emisa de Primarie/ Asistenta sociala, din care sa rezulte ca
parintii/ parintele solicitanti/ solicitant de locuri de munca in strainatate au/ a notificat acestora intentia de a lucra in strainatate. ( doar in cazul in care aveti copii minori)
NU SE PERCEPE TAXA DE PROCESARE DOSAR
SE CERE LIMBA ENGLEZA NIVEL CONVERSATIONAL
OFERTA ESTE VALABILA PENTRU FEMEI SI BARBATI

CERINTE

-Vorbitor de limba engleza conversational;
-Experienta in domeniu constituie un avantaj;
- Disponibilitate pentru plecare imediata;
- Responsabil si atent la detalii;
- Disponibil sa lucreze in ture;

Prima Recruitment SRL, agentie de plasare a fortei de munca exclusiv pentru Anglia.

PRIMA RECRUITMENT SRL
STR. VICTORIEI NR.40 BIS BUZAU
Skype id : primarecruitment
Web site : www.primarecruitment.ro
Telefon contact : 0784 675 774
0786 699 156