Ingrijire copii Anglia ( Au Pair / Mother Help)

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti o persoana calda, rabdatoare, iubitoare de copii, atunci iti punem la dispozitie programul Mother Help.

Ingrijire copii in Anglia - Mother Help, este un program extrem de cautat, deoarece ofera posibilitatea femeilor care au o varsta destul de inaintata (18 - 55 de ani) si care isi gasesc destul de greu un loc de munca sa inceapa munca in Marea Britanie la o familie gazda, avand cazarea si masa asigurata gratuit in cadrul acestei familii, in schimbul ajutorului pe care il ofera familiei cu cresterea copiilor acesteia.
Astfel, beneficiaza de o remunerare din partea familiei gazda pentru ajutorul oferit si posibilitatea sa lucreze pe o perioada nedeterminata.

Documente pentru inscriere:

- CV limba engleza + poza cu zambet + Aplicatia Mother Help;
- 1 Fotografie tip pasaport;
- 1 Fotografie Full Body, marime 9/13, la tinuta office;
- Poze cu copii pe care i-a ingrijit/supravegheat anterior;
- Copie pasaport / Copie C.I;
- Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in engleza;
- Copie de pe ultima diploma de studii;
- Certificatul de cazier judiciar, fara antecedente penale;
- Adeverinta medicala, clinic sanatos atat fizic cat si psihic;
- Copie carnet de munca (daca a avut intocmit);
- Copie acte de calificare (daca aveti);
- Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii;
- 2 recomandari in original, in limba engleza, de la angajatori anteriori;
- Dear Family Letter.

Costuri candidat:

1) Tariful de evaluare al eligibilitatii este in valoare de 360 lei, platibili la data semnarii contractului de mediere, in momentul inscrierii in program.
2) Tariful de mediere este in valoare de 400 Lire Sterline, platibili astfel:
- 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de reducere de 50%), daca alegi sa platesti la semnarea contractului cu familia gazda/reprezentantul acesteia din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.
sau
- 100 Lire Sterline la semnarea contractului cu familia gazda/reprezentantul acesteia din Marea Britanie iar 300 Lire Sterline, platibili din castig in primele 2 luni dupa inceperea muncii in Anglia.

3) Biletul de avion: Romania - Anglia, intre 200-250 euro, in functie de data plecarii.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

CERINTE

- Experienta in ingrijirea copiilor constituie un avantaj semnificativ;
- Persoana calda, rabdatoare;
- Placerea si deschiderea de a lucra cu copii;
- Limba engleza la un nivel cel putin conversational;
- Detinerea permisului de conducere categoria B, constituie un avantaj;
- Varsta minima: 18 ani si varsta maxima: 55 ani.

BENEFICII OFERITE

- Plecare usoara si rapida;
- Cazarea si masa sunt GRATUITE;
- Se lucreaza intre 8-12 ore pe zi si se castiga o remuneratie intre 100- 150 GBP(Lire Sterline) pe saptamana, in functie de experienta;
- Ore suplimentare care se platesc plus bonusuri acordate in functie de performante;
- Candidatii au o şansă extraordinară de a-si perfecţiona nivelul limbii engleze in cadrul familiei gazda;
- Este o experienta de viata EXTRAORDINARA si se castiga bani, fără a avea statutul de angajat, ci de membru al familiei;
- Candidatii sunt cazati intr-o cameră separată cu tot ceea ce este necesar pentru a se simţi confortabil, de asemenea, vor lua masa impreună cu familia şi vor avea asigurare medicală plătită de familia gazdă.

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.