Infirmieri si asistenti medicali in Marea Britanie

Ausilium_Medical

Job expirat

RESPONSABILITATI

In parteneriat cu prestigioase companii angajatoare din Marea Britanie in domeniul medical, recrutam si selectam infirmieri si asistenti medicali pentru azile private si spitale publice in diferite regiuni atat din Anglia, cat si din Tara Galilor si Scotia.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie:
- sa cunoasca limba engleza la nivel conversational
- sa fie o persoana empatica, sociabila, comunicativa si sa fie apta din punct de vedere fizic si psihic
- experienta in domeniu nu este obligatorie, insa este de preferat experienta minima in ingrjiirea unei persoane in varsta, inclusiv voluntariate sau ingrijirea unor membri din familie

BENEFICII OFERITE

Beneficii infirmieri:
- salarizare intre 7.20 – 8.20 lire/ora, in functie de experienta candidatului si nivelul de limba engleza
- contract de munca full time, intre 37.5 ore – 40 de ore pe saptamana, cu posibilitatea de a efectua ore suplimentare
- cazare oferita contra cost de angajator: intre £250-400/luna (cu toate utilitatile incluse), care va fi retinuta din salariu
- concediu de odihna 28 zile/an
- plecarile sunt imediate, fara comision
- interviurile se sustin pe skype, direct cu angajatorul

Beneficii asistenti medicali:
• Bilet de avion gratuit catre Marea Britanie
•Transport de la aeroport la spital
• Concediu de odihna de 27 zile/an, plus 8 sarbatori legale
• 37.5 ore/saptamana
• Salariul intre £ 21,909 si £ 28,462/an, in functie de experienta candidatului
• Contract de munca permanent, full-time

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recutare si plasare domeniu medical