Asistenti medicali / Infirmieri in clinici private din UK

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistenti medicali / Infirmieri / Health Care Assistant - este persoana care are grija de varstnici sau persoane cu disabilitati, in azile private / clinici din Marea Britanie (ANGLIA).

RESPONSABILITATI:

- Se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat;
- Asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia;
- Acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere);
- Asigurarea conditiilor igienico-sanitare;
- Acordarea primului ajutor;
- Completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate;
- Gestionarea resurselor alocate;
- Mobilizarea si transportul;
- Supravegherea starii de sanatate;
- Respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, etc.

CERINTE

- Atitudine buna si dorinta de munca;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel de conversatie;
- Cazier curat;
- Experienta NU este obligatorie, dar reprezinta avantaj;
- Varsta minima: 18 ani si varsta maxima pentru barbati si femei este de 52 ani.

BENEFICII OFERITE

- Castigul lunar aproximativ: 972 – 1.728 Lire Sterline;
- La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc dupa primul castig!";
- Plecare rapida, de regula in aproximativ 2 saptamani, sprijin din partea companiei pentru efectuarea dosarului de acceptare precum si support in organizarea plecarii;
- Contract pe minim 12 luni, cu posibilitate de prelungire.

COSTURI:

1) Tariful de evaluare a eligibilitatii candidatului este in valoare de 360 lei, si se achita la data semnarii contractului de mediere;

2) Tariful de mediere este: 600 Lire Sterline (si nu se achita inainte, ci dupa primul castig), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:
- 450 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului comercial cu firma din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.
- 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 50%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

3) Bilet avion;

4) Bani de buzunar pana la primul castig (minim 300 Lire Sterline).

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.

S.C. EUROPRORECRUIT SRL
C.U.I.: RO32129152
NR.REG.COM: J40/10158/2013
Adresa: Str. Doamna Ghica, Nr.133, Et.1, BUCURESTI
Tel.: +4 031. 424. 74. 26
+4 031. 424. 74. 28
Fax: +4 031. 424. 74. 27
E-mail: secretariat@europrorecruit.ro
Web: www.europrorecruit.ro

Program lucru: L-V intre 09:00 - 18:00.