Asistenti medicali / Infirmieri in clinici private din UK

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistenti medicali / Infirmieri / Health Care Assistant - este persoana care are grija de varstnici sau persoane cu disabilitati, in azile private / clinici din Marea Britanie (ANGLIA).

RESPONSABILITATI:

- Se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat;
- Asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia;
- Acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere);
- Asigurarea conditiilor igienico-sanitare;
- Acordarea primului ajutor;
- Completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate;
- Gestionarea resurselor alocate;
- Mobilizarea si transportul;
- Supravegherea starii de sanatate;
- Respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, etc.

CERINTE

- Atitudine buna si dorinta de munca;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel de conversatie;
- Cazier curat;
- Experienta NU este obligatorie, dar reprezinta avantaj;
- Varsta minima: 18 ani si varsta maxima pentru barbati si femei este de 52 ani.

BENEFICII OFERITE

- Castigul lunar aproximativ: 972 – 1.728 Lire Sterline;
- La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc dupa primul castig!";
- Plecare rapida, de regula in aproximativ 2 saptamani, sprijin din partea companiei pentru efectuarea dosarului de acceptare precum si support in organizarea plecarii;
- Contract pe minim 12 luni, cu posibilitate de prelungire.

COSTURI:

1) Tariful de evaluare a eligibilitatii candidatului este in valoare de 360 lei, si se achita la data semnarii contractului de mediere;

2) Tariful de mediere este: 600 Lire Sterline (si nu se achita inainte, ci dupa primul castig), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:
- 450 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului comercial cu firma din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.
- 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 50%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

3) Bilet avion;

4) Bani de buzunar pana la primul castig (minim 300 Lire Sterline).

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.