ASISTENTE MEDICALE IN SPITALE UK - NO TAX

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fronterra Recruitment, firma de recrutare cu peste 13 ani de experienta in furnizarea de personal medical catre angajatori din Anglia, S.U.A. si Canada, cauta asistente medicale interesate sa lucreze in Spitale Private de prestigiu localizate pe intreg teritoriul Angliei.

Se accepta persoane atat cu experienta, cat si proaspat absolventi sau persoane sau participa la programe de voluntariat.

Veti avea ocazia sa ma intalniti fata in fata cu angajatorul in cadrul interviurilor ce vor avea loc la Bucuresti in luna Martie.

Spitalele sunt localizate in numeroasse zone si orase ale Angliei precum Londra, Sussex, Hertfordshire, Manchester, Birmingham.

Sectiile pentru care se cauta personal sunt urmatoarele: sala de operatie, terapie intensiva, medicala, psihiatrie.

Descrierea jobului:

Oferta este atractiva si cuprinde urmatoarele beneficii:

• Salariu cuprins intre £23.5- £33.000/an - in functie de experienta
• Contract permanent – minim 37.5 ore cu posibilitatea de a lucre overtime
• Zbor GRATIS catre UK
• 2 luni de cazare GRATUITE + depozit
• Training platit
• 25 de zile anuale de concediu + 8 zilele legale + concediu medical
• Transport GRATUIT de la aeroport la angajator
• Asistenta in obtinerea NINo (National Insurance Number) pe baza caruia veti beneficia de toate asigurarile sociale si de sanatate pe teritoriul Marii Britanii

CERINTE

Unii angajatori ofera de asemenea zbor GRATUIT pentru a va vizita rudele dupa 12luni de munca.

• Persoanele care se afla in curs de inregistrare la NMC si vor sa plece mai devreme in Anglia, pot lucra pana la primirea PIN-ului pe post de infirmiere bucurandu-se de aceleasi beneficii (cazare, transport etc.) – salariul £15 - £17.000/an. Firma noastra va va ajuta in continuarea procedurilor pentru obtinerea PIN-ului si dupa ce veti pleca in UK

NU SE PERCEPE COMISION!

Conditiile pentru a fi selectati sunt urmatoarele:

• Calificare de asistent(a) medical(a) generalist(a)
• PIN eliberat de NMC UK; in cazul in care nu-l detineti, va vom oferi asistenta GRATUITA pentru obtinerea lui . De asemenea sunt acceptate si persoanele care se afla in curs de inregistrare
• Nivel de Engleza minim B1 (scris si vorbit)
• Experienta in una dintre sectiile Bloc Operator, Chirurgie, boli interne, psihiatrie si Neurologie reprezinta un plus, insa se accepta si experienta pe alte sectii
• Sunt acceptate de asemenea persoanele proaspat absolvente fara experienta sau care au intreprins activitati de voluntariat

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.