Asistente medicale

SC SMART JOB SOLUTIONS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-cunoastere a structurii si organizarii activitatii din sectie/compartiment
-monitorizare permanenta a pacientilor
-completare si actualizare permanenta a fisei de observatie a pacientilor
-administrare tratamente intravenous/intramuscular sau oral
-asistarea in efectuarea testelor si evaluarilor
-efectuare de investigatii de rutina
-intretine igiena, dezinfectia targilor, carucioarelor si a intregului mobilier din unitate, asigura pregatirea patului sau a targilor de consultatii si schimbarea lenjeriei pentru pacienti;
-raspunde la urgente, acordand asistenta medicala

CERINTE

-absolvent de scoala postliceala sau universitara – diploma de asistent medical
-cunostinte de limba engleza - cel putin mediu (nivel B1/B2)
-cazier curat
-experienta minima in domeniu

BENEFICII OFERITE

Asistente medicale pentru ingrijirea batranilor si a persoanelor cu dizabilitati.
Angajare temporara sau permanenta in Irlanda de Nord cu contract de munca.
Este neceara obtinerea RQIA (cerinte impuse de autoritati pentru ca asistentele sa obtina permisul de a practica aceasta meserie in Irlanda de Nord - UK)

Selectie, recrutare si plasare forta de munca in tara si strainatate