Asistent Medicali - Care Home, Anglia

VPL Healthcare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pachet de beneficii asistenti:
• Asistenti care detin PIN-ul 12.75/ora
• Asistenti in curs de inregistrare £7.85/ora (pana la obtinerea PIN-ului)
• Concediu anual de 6.6 saptamani (incluzand 8 sarbatori nationale)
• Program de lucru: 36 ore pe saptamana (cu posibilitatea desfasurarii de ore suplimentare)
• Scala de bonusare: - £1.20/h extra sambata si duminica (se adauga la salariul fix)
- £0.75/h – tura de noapte
- turele desfasurate in cursul sarbatorilor nationale se platesc dublu
• Program complet de inducție si de formare de 3 saptamani
• 1 luna cazare gratuita (chiria si depozitul platite de catre angajator in prima luna)
• Suportul de formare este de inalta calitate si de specialitate – sunt oferite 3 luni de mentorat individual
• Toți candidații vor fi intampinati la aeroport și condusi catre angajator/cazare
• Suport gratuit cu privire la pregatirea preliminara pentru interviu

CERINTE

Profilul candidatului:
 Postul este disponibil pentru asistentii medicali care au platit taxa de inregistrare la NMC si obtin PIN-ul in 2 luni.
 Standard bun de cunostinte de limba engleza (nivel conversațional).
 Candidatul trebuie sa dea dovada de empatie si pasiune fata de ingrijire la nivel exceptional

VPL Healthcare este o companie care furnizează servicii de asistență și recrutare de personal în domeniul medical și farmaceutic, atât în sectorul public, cât și în cel privat. Rețeaua noastră de clienți include companii de succes din industria de sănătate în cadrul Comunității Europene și a Orientului Mijlociu.