ASISTENT MEDICAL UK- SCOTIA

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania este una dintre cele mai mari retele de centre de ingrijire ale varstnicilor din Scotia. Infiintata acum peste 23 de ani, reteaua are in prezent 25 de centre de ingrijire si inregistreaza un turnover anual de peste 20,000,000 lire.

• evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii care sufera de dementa, Alzheimer sau Huntington

• furnizarea procedurilor clinice legate de îngrijirea rezidentilor

• asigurarea ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative și informațiile exacte sunt raportate catre Manager

• completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical

• administrarea si evidenta tratamentelor medicale cat si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore

• monitorizarea indicatorilor fiziologici

• inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire

• asigurarea actualizarii fiselor de observatie

CERINTE

• detinerea unei calificari NMC cu un număr PIN activ, eligibil pentru a lucra in Marea Britanie ( eligibili si candidatii care sunt in procesul de obtinere a unui numar PIN)

• cunoasterea limbii engleze la nivel fluent

• experienta anterioara intr-un cadru de ingrijire rezidentiala reprezinta un avantaj

Limbi straine: Engleza - nivel fluent

Educatie: Detinerea unei diplome de Asistent Medical

Competente specifice:

• abilitatea de a lucra independent

• excelente abilitati de comunicare cu oamenii

• flexibilitate si adaptare in munca

Alte informatii:

• program de munca: 4 zile lucratoare/ saptamana, 3 zile libere

• cazarea este asigurata si achitata de catre angajator in primele 8 saptamani de munca

• masa de pranz este asigurata (supa+sanwich)

• transportul Romania- UK, este achitat de catre angajator (suma va fi recuperata din primul salariu)

• ortunități de învățare și dezvoltare continuă

• 28 zile de concediu annual

• program de lucru flexibil

• reduceri pentru vacanțe

Descriere profil

Experienta necesara: Minim un an in domeniu

BENEFICII OFERITE

Conditii salariale:

Modalitatea de salarizare pana la obtinerea PIN Number-ului:

Venit: 7-8 lire / brut / ora

Venit net/ luna: aproximativ 1100 lire (calculat la 45 h / saptamana)

Modalitate de salarizare pentru asistenti cu PIN Number:

Venit: 12,5 lire brut/ora

Venit net luna: aproximativ 1800-1900 lire (calculat la 45 h / saptamana)

Numarul de ore lucratoare/zi: 12 ore

Locatia: Perth, Scotia

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!