Asistent ingrijire in comunitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domiciliary Care este un job creat pentru a ajuta varstnicii sa beneficieze de servicii de ingijire completa in timp ce se bucura de caldura si siguranta caminului propriu.
Activitati banale precum imbracatul,servirea mesei ,plimbarea etc pot deveni istovitoare o data cu inaintarea in varsta si atunci ajutorul unui care assistent este de nepretuit.

CERINTE

Descriere contract:

- Legal, permanent
- Training de specialitate
- Rata de plata este de 7.35 £ pe ora in timpul saptamanii
- Dupa primele luni lucrate si studiile absolvite ( avantaj studii medicale ) salariul se renegociaza poate ajunge la 12 £ pe ora – 14 £ pe ora
- Concedii anuale de 5,6 saptamani conform legislatiei britanice
- Asigurari sociale si medicale incluse
- Cazare asigurata contra cost maximul fiind de 400£ luna totul inclus.
- Permis de conducere categoria B – avantaj
- Limba engleza la nivel conversational
- Pentru cei cu permis de condus se ofera masina de servici, iar tot pentru cei ce detin permis de conducere se ofera 0,27p/ Miles
- Experienta necesara: experienta in domeniu prezinta avantaj, dar nu este obligatori

Acte necesare plecarii:

- Pasaport
- Buletin valabilitatel mai mare de 1 an
- Permis conducere
- Referinte de la locul de munca