lucrator comercial / optometrist / optician

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

1.Asigura activitatea de consultanta tehnica si comerciala pentru clientii magazinului alocat.
2. Ofera clientilor sprijinul informational solicitat si se asigura ca raspunde intr-o maniera profesionista solicitarilor ce ii sunt adresate.
3. Identifica modalitati si instrumente eficiente de vanzare si actioneaza corespunzator in vederea atingerii obiectivului de vanzari
4. Promoveaza pro-activ produsele si serviciile disponibile in oferta comerciala a magazinului catre clienti
5. Transmite catre client informatii complete si corecte cu privire la serviciile si produsele destinate comercializarii.
6. Isi insuseste corect si complet instrumentele de vanzare si informarile periodice primite prin sistem e-learning de la sediul central
7. Implementeaza in magazin ofertele comerciale transmise
8. Respecta modalitatile de intocmire si predare a documentelor in vederea comercializarii produselor si serviciilor in conformitate cu procedurile companiei si legislatia in vigoare.
9. Intocmeste corect facturile fiscale si emite catre client bonul fiscal aferent oricarei vanzari efectuate in magazin, conform legsilatiei in vigoare

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Studii medii/superioare
Experienta min 6 luni in vanzari
Proactivitate, bune abilitati de negociere si persuasiune
Orientat catre rezultate

BENEFICII OFERITE

se discuta in urma interviului