Consultant turism / Agent de turism

SC NEPTUN OLIMP TURISM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cere o relationare eficienta cu clientii
Practicantii unei asfel de ocupatii concep, rezervara, ofera, vand pachete de servicii turistice, fac rezervari de locuri la unitati ospitaliere si unitati de agrement pentru clienti.
- Primeste clientii, le analizeaza preferintele si face recomandari privind destinatiile si obiectivele turistice
- Promoveaza destinatiile turistice si noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor
- Prezinta clientilor contractul cadru si verifica completarea corecta si semnarea contractului
- Emite documente de calatorie si face rezervari pentru cazarea turistilor
- Intocmeste si inregistreaza documente
_ Agentul de turism interactioneaza permanent cu clienti, reprezentanti ai altor agentii de tursim, reprezentanti hotelieri, etc.
- Verifica si solutioneaza, in limita competentelor reclamatiile clientilor
- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furmizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

PERSOANA DINAMICA si CAPABILA, DORNICA DE UN LOC DE MUNCA
Atitudine decenta la locul de munca; se prezinta intr-un mod agreabil si adopta un comportament adecvat
- pregatire temeinica
- disponibilitate pentru program prelungit
- limba engleza nivel bun
- operare P.C. performant
- prezenta fizica agreabila,fire comunicativa,spirit de echipa
- intentie de a deveni un profesionist in turism,calificare si pregatire profesionala continua
- persoana perseverenta si ambitioasa
- studii superioare domeniul turismului
- limba engleza-nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
- cunostinte de operare PC
- minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se pot adauga comisioane din vanzari
-decontare transport
-infotrip-uri
-oportunitati de dezvoltare si cariere in turism

Neptun Olimp Turism este un turoperator specializat in litoralul romanesc si in servicii premium de consultanta si rezervari atat pentru firme, companii, corporatii cat si pentru clienti persoane fizice. Oferim servicii de rezervari, consultanta si asistenta pentru organizare de evenimente, organizare excursii si agrement.