Agent de turism

SC NEPTUN SUN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Se cere o relationare eficienta cu clientii
Practicantii unei asfel de ocupatii concep, rezervara, ofera, vand pachete de servicii turistice, fac rezervari de locuri la unitati ospitaliere si unitati de agrement pentru clienti.
- Primeste clientii, le analizeaza preferintele si face recomandari privind destinatiile si obiectivele turistice
- Promoveaza destinatiile turistice si noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor
- Prezinta clientilor contractul cadru si verifica completarea corecta si semnarea contractului
- Emite documente de calatorie si face rezervari pentru cazarea turistilor
- Intocmeste si inregistreaza documente
_ Agentul de turism interactioneaza permanent cu clienti, reprezentanti ai altor agentii de tursim, reprezentanti hotelieri, etc.
- Verifica si solutioneaza, in limita competentelor reclamatiile clientilor

Beneficii Oferite
-decontare transport
-infotrip-uri
-oportunitati de dezvoltare si cariere in turism

CERINTE

PERSOANA DINAMICA si CAPABILA, DORNICA DE UN LOC DE MUNCA
Atitudine decenta la locul de munca; se prezinta intr-un mod agreabil si adopta un comportament adecvat
- pregatire temeinica
- disponibilitate pentru program prelungit
- limba engleza nivel bun
- operare P.C. performant
- prezenta fizica agreabila,fire comunicativa,spirit de echipa
- intentie de a deveni un profesionist in turism,calificare si pregatire profesionala continua
- persoana perseverenta si ambitioasa

BENEFICII OFERITE

decontare transport
bonusuri de performanta

Agentia de turism Neptun Olimp, cu sediul in Statiunea Neptun Olimp, este specializata in oferte de cazare pe litoralul romanesc si in oferte de cazare Neptun Olimp. Cu o experienta de 10 ani in domeniul turismului intern, am orientat serviciile noastre de rezervari si consultanta turistica spre litoralul romanesc si in mod deosebit spre oferta de cazare din Statiunea Neptun Olimp.

Venim in intampinarea clientilor nostri cu servicii premium de rezervari si consultanta, oferte personalizate si informatii 100% reale si corecte.

Fiecare client este preluat de unul dintre consultantii nostri, pregatit sa ofere asistenta in timp real si sa raspunda prompt tuturor solicitarilor dumneavoastra.