Angajam in Lugoj Credit Broker

Broker Credit Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea produselor de creditare ale partenerilor bancari
- Prospectarea pietei, identificarea si contactarea potentialilor clienti
- Prezentarea si promovarea produselor companiei in conformitate cu standardele si politicile acesteia
- Implicarea in campaniile de marketing (prezentari, flyere, etc)
- Intocmirea dosarelor de credit
- Identificarea noilor oportunitati in vederea cresterii volumului si calitatii portofoliului de clienti;

CERINTE

Liceul absolvit cu diploma de bacalaureat.
Studii superioare (absolvite sau in curs)
Cunoasterea pachetului MS Office
Experienta in vanzari (experienta in domeniul financiar / bancar de cel putin 1 an constituie un avantaj)
Disponibilitate la deplasari in scopul prospectarii pietei, vizite la clienti (postul presupune si activitate de teren)
Abilitati de comunicare si interactiune
Perseverenta in atingerea obiectivelor
Atitudine pro-activa, entuziasm si motivatie

BENEFICII OFERITE

Venit fix si/sau comision din vanzari corelat cu bonusuri semestriale si anuale pentru performanta
Training de specialitate
25 parteneri financiari, peste 100 produse financiare (credite imobiliare, nevoi personale, credite de consum, carduri de credit, leasing, economisire-creditare, asigurari)
Departament intern de procesare dosare si suport departament juridic
Portofoliu de clienti
Mediu de lucru profesionist, transparent si meritocratic
Atmosfera de lucru placuta
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul financiar-bancar

Broker Credit Solutions, franciza Kiwi Finance primul si cel mai mare broker de credite, cu o expertiza de peste 11 ani, 5.000.000 de ore consultanta in creditare, mii de solutii financiare oferite celor peste 164.000 clienti consiliati si asistati in obtinerea creditelor, care insumeaza mai binede 720 de milioane de euro, din anul 2003 pana in prezent.