SEF SECTIE INDUSTRIE PRELUCRATOARE

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie producatoare de spume poliuretanice confort si tehnice, in realizarea procesului de recrutare pentru pozitia de:
SEF SECTIE INDUSTRIE PRELUCRATOARE, Locatie: Ludus.

Responsabilitati:
Coordoneaza, indruma, controleaza si raspunde de intreaga activitate din cadrul sectiei;
Organizeaza activitatea de productie a sectiei si raspunde de indeplinirea calitativa si la termen a programului de productie stabilit;
Raspunde de cresterea productivitatii muncii;
Studiaza si constata, impreuna cu serviciile specializate, cauzele rebuturilor si pierderilor de materii prime si materiale, combustibili, si ia masuri pentru inlaturarea si recuperarea pierderilor;
Verifica indeplinirea sarcinilor de catre oamenii din subordine;
Centralizeaza cererile de produse;
Coreleaza comenzile de la producatori cu solicitarile clientilor;
Asigura pentru personalul sectiei rechizitele si celelalte consumabile si echipamentele necesare desfasurarii activitatii in bune conditii;
Aplica dispozitiile legale in vigoare si de respectarea reglementarilor interne de catre sectorul pe care il coordoneaza (C.C.M, R.O.F, R.O.I, Decizii, Note de Serviciu);
Raspunde de incarcarea la capacitate a formatiilor de lucru din cadrul sectorului coordonat, in functie de sarcinile de productie primite;
Utilizează eficient si in scopul productiei baza materiala primita in sectie;
Gestioneaza patrimoniul sectiei;
Raspunde de incarcarea cu atributii, la capacitate, a intregului personal din subordine, fiecarui salariat repartizandu-i sarcini conform fisei postului pe care este incadrat;
Urmareste si raspunde de exploatarea rationala a utilajelor si masinilor din dotare, in scopul cresterii indicelui de folosire al acestora;
Intocmeste pontajul pentru personalul din subordine;
Asigura si urmareste respectarea disciplinei tehnologice, preocupandu-se de imbunatatirea proceselor tehnologice, de introducerea procesului tehnic de productie.

CERINTE

Studii superioare tehnice;
Experienta 5 ani în domeniul tehnic;
Cunostinte operare calculator;
Cunostinte Limba Engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Va invitam sa ne transmiteti cv-ul dumneavoastra pe adresa de email: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.