Proiectant CAD/CAM

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

M&Co Hr Services recruteaza pentru o companie multinationala care activeaza in domeniul productiei de spume poliuretanice: Proiectant CAD/CAM.

Responsabilitati:

-Realizarea calcuatiilor de necesar pe baza documentatiei primite de la clienti;
-Realizarea fiselor de productie pentru debitare;
-Realizarea programelor de taiere pentru masinile de debitat pe contur CNC;
-Optimizarea programelor de taiere si a procesului de productie;
-Digitizarea sabloanelor primite de la clienti;

CERINTE

-Studii superioare tehnice (mecanica, mecatronica, automatizari, electrotehnica);
- Cunostinte de desen tehnic;
-Cunostinte de utilizare software 2D CAD (AutoCAD);
-Cunoasterea unui software 3D CAD-constituie avantaj;
-Cunostintele de programare CNC –constituie avantaj;
-Buna stapanire a programului Ms Excel;
-Cunostinte de utilizare Outlook, MsWord, MsPowerPoint;
-Cunoasterea de baze de date (MsAccess)-constituieavantaj;
-Permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant ;
-Mediu de lucru placut;

M&CO HR Services, parte a grupului M&CO, este o companie tânără formată dintr-o echipă de profesionaliști care se află în continuă dezvoltare. Aceasta își dedică toate mijloacele necesare pentru a asigura fiecărui client servicii de Resurse Umane la cele mai înalte standarde.

Scopul nostru este să oferim partenerilor noștri strategii, rezultate și idei inovatoare pentru problemele ce pot apărea în domeniul Resurselor Umane, expertiza noastră acoperind toate ariile acestui sector.