Manager aprovizionare

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

M&Co Hr Services recruteaza pentru o companie multinationala care activeaza in domeniul productiei de spume poliuretanice: Manager aprovizionare.

Responsabilitati:

- Achiziționarea de materiale , alocarea si gestionarea acestora in accord cu planul de productie/ livrari;
- Examinarea in detaliu a particularitatilor fiecarui client nou, pentru a stabili necesarul optim de material e textile si ambalaje, pentru satisfacerea nevoilor acestuia;
- Intocmirea diferitelor rapoarte privind operațiunile și activitatile;
- Planificarea si coordonarea rutelor de transport pentru maximizarea economiei si eficientei procesului logistic si de achizitii;
- Asigurarea fluxului de circulatie a materiilor, respectand regulile de depozitare si distributie;
- intocmirea raportului cu previziunile de productie, previzionarea necesarului, a costurilor, etc.
- Mentinerea relatiilor cu furnizorii de materii prime sau de servicii, urmarirea dinamicii preturilor materiilor prime, cautarea furnizorilor mai convenabili, urmarirea posibilitatii de a achizitiona o materie prima de o calitate similara dar mai ieftina.

CERINTE

- Studii universitare in inginerie industriala /studii economice
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
- Minim 5 ani experienta in procesul de aprovizionare -reprezinta un avantaj
- Simt de raspundere
- Abilitati de prezentare si comunicare
- Capacitatea de a gestiona in mod adecvat stresul
- Persoana inovatoare, orientata spre detaliu
- Capabil(a) sa gestioneze mai multe sarcini in acelasi timp,
- Abilitati interpersonale puternice pentru a dezvolta relatii bune de lucru la diferite nivelurisi pentru a rezolva situatiile dificile
- Abilitati analitice
- Cunostinte foarte bune de operare Pc

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant ;
-Tichete de masa ;
-Mediu de lucru placut

M&CO HR Services, parte a grupului M&CO, este o companie tânără formată dintr-o echipă de profesionaliști care se află în continuă dezvoltare. Aceasta își dedică toate mijloacele necesare pentru a asigura fiecărui client servicii de Resurse Umane la cele mai înalte standarde.

Scopul nostru este să oferim partenerilor noștri strategii, rezultate și idei inovatoare pentru problemele ce pot apărea în domeniul Resurselor Umane, expertiza noastră acoperind toate ariile acestui sector.