CONTABIL SEF - LUDUS

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie specializata în producerea şi prelucrarea spumelor poliuretanice, confort şi tehnice in realizarea procesului de recrutare pentru pozitia de:

CONTABIL SEF

Locatie – LUDUS

Atributii:

Raspunde de intocmirea corecta si raportarea la timp a tuturor documentelor in relatia cu institutiile statului (TVA, intrastat, contributii, BNR, impozite locale, etc.);
Verifica si asigura existenta documentelor suport corespunzatoare pentru toate conturile din balanta de verificare;
Organizeaza departamentul contabil pentru a asigura desfasurarea fluenta a activitatii;
Tine legatura cu consultantul fiscal al firmei pentru a asigura in continuu conformarea cu legislatia in vigoare; propune masuri preventive sau corective de fiecare data cand constata ca sunt necesare;

Opereaza si raporteaza tranzactiile bancare;
Efectueaza reconcilieri de solduri cu clientii si furnizorii;
Tine evidenta asigurarilor si a leasingurilor companiei;
Inregistrarea, urmarirea si raportarea instrumentelor de plata de la clienti;
Intocmeste pachetele de plati catre furnizori conform termenelor de plata, a forecast-urilor si a cazurilor particulare conform instructiunilor primite;
Opereaza tranzactiile de schimburi valutare conform instructiunilor trezoreriei grupului, eventuale depozite, platile de salarii, taxe si impozite;
Verifica lunar reconcilierea conturilor din balanta de verificare cu documentele suport intocmite de fiecare persoana din department:

Receptii stocuri
Jurnale furnizori
Jurnale clienti
Tine sub control soldurile furnizori debitori/clienti creditori
Instrumente de plata
Salarizare
Taxe si impozite
Alti debitori si creditori
Casa si banca

Urmareste indeplinirea corecta si la timp a sarcinilor din Checklist-ul lunar;
Intocmeste rapoartele cerute de management.

CERINTE

Cerinte:

Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunostinte solide ale legislatiei contabile si fiscale in vigoare;
Foarte bune cunostinte operare Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Asteptam CV-ul dumneavoastra la adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro pana la data de 20 august.2014

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.