ANALIST SUPORT IT - Locatie: Ludus

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie producatoare de spume poliuretanice confort si tehnice, în realizarea procesului de recrutare pentru pozitia de:

ANALIST SUPORT IT

Locatie: Ludus

Responsabilitati:

• Instalarea si întretinerea sistemelor, a imprimantelor si echipamentelor de retea;
• Gestionarea Active Directory, a soft-urilor, sistemelor antivirus, firewall, etc.
• Comunicarea cu furnizorii de servicii (internet, e-mail, site hosting, backup) pentru solutionarea rapida a problemelor;
• Instalarea si întretinerea serverelor;
• Optimizarea SQL Server în functie de nevoile de business;
• Dezvoltarea de soft-uri complementare sistemului ERP pentru eficientizarea activitatii utilizatorilor;
• Evidenta completa, corecta, la zi a resurselor hardware si software;
• Achizitionarea de echipamente / solutii în functie de nevoile de business ale companiei;
• Acordarea de asistenta utilizatorilor pentru eficientizarea proceselor si a activitatilor de rutina;
• Întocmirea de documentatie tehnica si proceduri pentru utilizarea resurselor hardware si software;
• Efectuarea de audit intern IT;
• Raspunde de siguranta datelor si de asigurarea functionarii sistemelor fara întreruperi majore;
• Propunerea bugetului de cheltuieli al departamentului IT.

CERINTE

• Studii superioare finalizate în domeniu (informatica, electronica, automatica, electrotehnica);
• Cunostinte de sisteme de operare Windows, retele, Windows Server, SQL Server, T-SQL, VBA;
• Experienta supraveghere si întretinere retea calculatoare;
• Capacitatea de a rezolva o gama larga de probleme de natura hardware si software pentru calculatoare, servere, retele;
• Limba Engleza – nivel avansat;
• Team-player, deschis la sustinerea echipei în proiecte noi.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesante sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.