URGENT! BADANTE PENTRU CALABRIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru aceasta oferta NU SE PERCEPE TARIF DE MEDIERE!

Daca esti o persoana rabdatoare si intelegatoare, nu rata aceste oferte pentru Calabria, Italia

1.Selectam Badanta pentru un domn autosuficient, cu probleme de vedere (nu vede foarte bine). Castigul oferit este de 700 Euro brut / luna + cazarea si masa asigurate gratuit.

2. Selectam Badanta pentru un domn in scaun cu rotile. Castigul oferit este de 650 Euro brut / luna + cazarea si masa asigurate gratuit.

Responsabilitati:
- Asistarea si ingrijirea persoanei batrane.
- Efectuarea curateniei in casa familiei gazda, ajutarea la diverse activitati casnice, ajutor la cumparaturi, precum si orice alte sarcini cerute de catre familie.

Program de lucru:
- Minimum 48 ore / saptamana, maxim 72 ore / saptamana.
- 5-6 zile de lucru / saptamana
- 1-2 zile libere / saptamana

Avantajele ofertei:
- Cazarea si masa sunt asigurate gratuite
- Contract de tip prestari servicii pe o perioada de 12 luni cu posibilitate de prelungire
- Plecare rapida
- Fara comision de mediere!

CERINTE

Documente necesare pentru inscriere:
- CV limba italiana + poza cu zambet
- Formular specific pentru aplicarea pe pozitia de ingrijire batrani/badanta in Italia
- 1 Fotografie tip pasaport
- 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office
- Copie pasaport / Copie C.I
- Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in italiana
- Copie ultima diploma de studii
- Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”.
- Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic”
- Copie carnet de munca (daca a avut intocmit);
- Copie acte de calificare (daca aveti);
- Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii;
- 2 recomandari in original, in limba italiana, de la angajatori anteriori.

Alte cerinte:
- Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie.
- Persoana selectata trebuie sa fie muncitoare, serioasa si politicoasa fata de persoana de care trebuie sa aiba grija si fata de familie.
- Cunoasterea limbii italiene la nivel incepator, constituie un avantaj la selectie.

BENEFICII OFERITE

NU SE PERCEPE TARIF DE MEDIERE !!!