Fara comision! Recrutam Badanta pentru un batran din Calabria, Italia

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru batrani, pana si lucrurile elementare (cum ar fi servirea mesei, imbracatul sau igiena personala) devin dificile odata cu trecerea timpului. Rolul agentiei noastre este de a descoperi persoane care, printr-o atitudine amabila, intelegatoare si responsabila, ii pot ajuta pe batrani sa treaca peste momentele dificile.

Euro Staff Solution are disponibil un post de Badanta pentru un batran de 80 de ani din Calabria, Italia. Batranul este in scaun cu rotile, dar se poate ridica daca este ajutat. Familia ofera 600 Euro brut/luna + cazare si masa.

Responsabilitati:
Asistarea si ingrijirea persoanei batrane. Efectuarea curateniei in casa familiei gazda, ajutarea la diverse activitati casnice, precum si orice alte sarcini cerute de catre angajator.

Avantaje:
- cazarea si mesele sunt asigurate de familia gazda
- contract de prestari servicii pe perioada nedeterminata
- castig de 600 Euro brut/luna
- fara comision de mediere
- plecarea este rapida

CERINTE

- Limba italiana la nivel mediu/bun
- Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie
- Persoana selectata trebuie sa fie muncitoare, serioasa si politicoasa fata de persoana de care trebuie sa aiba grija

BENEFICII OFERITE

Documente necesare pentru inscriere:
- copie buletin;
- certificat de nastere;
- certificat casatorie/divort (daca e cazul)
- CV in lb. romana (se va utiliza aplicatia online);
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office (se pot incarca direct pe site, completand formularul de aplicare disponibil);
- cazier judiciar;
- Adeverinta medicala”clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic” – eliberata de medicul de familie;
- ultima diploma de studii (copie xerox).