Ingrijire batrani- ITALIA

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune îngrijirea persoanelor în vârstă, sau bolnave .

Se va locui in casa familiei respective si se vor face si activitati de menaj usor, gatit, ajutor la cumparaturi, si orice alte sarcini cerute de catre familie. Plecarile catre familii sunt constante si foarte frecvente.

CERINTE

Cerințe:
- calificarea ca asistenta medicala nu este obligatorie, dar constistuie un avantaj
- cunoasterea limbii italiene nu este obligatorie, dar constituie un avantaj salarial
- se cauta o persoana devotata in munca si cu o atitudine pozitiva
- cazier judiciar curat
- persoana sa fie apta de munca

Costurile candidatului:
Tarif de procesare a dosarului : 360 lei – se plateste la inscriere.

Taxa de mediere - 400 EURO – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:

a) 300 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara.
sau
b) 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 37,5%), daca aleg sa plateasca la inscriere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

+Taxa plasament: 300 Euro (platibili la partenerul din Italia, in momentul in care ajungeti in ITALIA).

- Biletul de avion.

BENEFICII OFERITE

Oferta din partea angajatorilor:
- program de lucru full-time, 6 zile/saptamana
- durata contractului este de 6 luni cu posibilitate de prelungire
- se asigura cazarea si masa in casa familiei gazda
- asigurare medicala este platita de angajator
- plecarile catre Italia se fac saptamanal! Numarul de locuri disponibile: 20 locuri/luna
- contract legal de munca pe perioada nedeterminta, asigurari sociale platite de angajator
- asigurare medicala oferita de catre angajator
- preluare de la aeroport de catre familia-gazda si ghidarea in ceea ce priveste transportul pana la familie

Salariul oferit:
- 600 - 800 EURO / luna

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.