INGINER PROIECTANT MECANIC + ELECTRONIC AUTOMOTIVE

Sintech Engineering S.r.l Italia

Job expirat

RESPONSABILITATI

SINTECH ENGINEERING, SOCIETATE PRIMARA DE INGINERIE
in sectoarele auto si moto de 15 ani www.sinteng.com

CAUTA 15 INGINERI PROIECTANTI MECANICI SI ELECTRONICI EXPERTI PENTRU SECTORUL AUTOMOTIVE
pentru cele 2 pozitii indicate:

● POZITIA A – Inginer mecanic PROIECTANT MOTOARE-CAROSERIE
- Componente motoare
- Sisteme auxiliare motoare
- Componente sasiu (chassis)
- Componente caroserie auto-moto.

Este necesara o experienta de cel putin 2 ani in domeniu si cunostinte tehnologice solide (piese obtinute prin turnare, prelucrari mecanice, ambutisare, etc.), cunostinte in ceea priveste desenul tehnic, lanturi de tolerante, calitatea suprafetelor (rugozitate), standarde tehnice, etc.
(Rif. P1-05/15).

● POZITIA B – Inginer electronic - PROIECTANT CABLAJE MONOPOST F1
- Proiectare conexiuni electrice
- Proiectare componente electrice
- Proiectare cablaje
- Scheme electrice (Zuken, Diagram).

Este necesara experienta relevanta in domeniu si cunostinte software-urilor CAD Harness si a programelor Zuken si/sau Diagram(Rif. P2-05/15).

Pentru totele pozitiile sunt necesare cunostinte in ceea ce priveste utilizarea sistemelor CAD 3D de preferat Siemens NX sau CATIA V.5 precum si cunostinte avansate de limba engleza si/sau limba italiana.

(NB: nu vom putea raspunde celor care nu prezinta caracteristicile mentionate pentru fiecare pozitie.

CERINTE

Activitatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru.

BENEFICII OFERITE

Sintech Engineering ofera un tratament economic corespunzator experientei si competentelor demonstrate pe parcursul selectiei, posibilitate de integrare intr-o echipa de profesionisti intr-un ambient de lucru ideal oricarui inginer si posibilitate de angajare, in timp, la sediul acestor prestigiose societati de renume mondial din sectorul Auto si Moto.
Pentru mai multe informatii vizitati site-ul nostru: www.sinteng.com in pagina LUCRATI IN SINTECH.

DESCRIEREA FIRMEI

www.sinteng.com