Familie din Catania cauta BADANTA!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru batrani, pana si lucrurile elementare (cum ar fi servirea mesei, imbracatul sau igiena personala) devin dificile odata cu trecerea timpului. Rolul agentiei noastre este de a descoperi persoane care, printr-o atitudine amabila, intelegatoare si responsabila, ii pot ajuta pe batrani sa treaca peste momentele dificile.

Euro Staff Solution are disponibil un post de Badanta pentru o batrana din Catania, Italia.

Familia ofera 700 Euro/luna + cazare si masa.

Responsabilitati:
- Asistarea si ingrijirea persoanei batrane.
- Efectuarea curateniei in casa familiei gazda, ajutarea la diverse activitati casnice, precum si orice alte sarcini cerute de catre angajator.

Program de lucru: 8-10 ore/zi, 5-6 zile/saptamana

Avantaje:
- cazare gratuita;
- masa gratuita;
- contract legal de munca pe perioada nedeterminata;
- salariu: 700 Euro/luna;
- plecare rapida.

CERINTE

- Limba italiana la nivel mediu/bun.
- Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie.
- Persoana selectata trebuie sa fie muncitoare, serioasa si politicoasa fata de persoana de care trebuie sa aiba grija, precum si fata de familie.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:

Tarif de procesare a dosarului: 360 lei – se plateste la inscriere.

Taxa de mediere - 400 EURO – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:
- 300 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara.
sau
- 250 Euro (beneficiind astfel de o reducere de 37,5%), daca aleg sa plateasca la inscriere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

+ Taxa plasament: 300 Euro (platibili la partenerul din Italia, in momentul in care ajungeti in ITALIA).

Bilet de avion.