FAMILIE CU 2 COPII DIN ITALIA SELECTEAZA BABYSITTER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Familie din Panarea, Italia cauta BABYSITTER pentru 2 copii. Castig de 1000 Euro brut/luna. Plecare rapida!

Responsabilitati:
- respectarea programului stabilit de parinti privind ingrijirea, masa, orele de somn si plimbat, etc;
- ingrijirea si supravegherea copiilor;
pregatirea pentru gradinita/scoala;
- pregatirea mesei si administrarea mesei
asistarea la lectii;
- stimularea copiilor in diverse activitati recreative, practice, sportive, etc. conform varstei lor;
- socializarea copiilor: plimbari in parc, jocuri cu alti copii;
- intretinerea ordinii si curateniei in camera copiilor.

Program de lucru:
- 5-6 zile de lucru / saptamana
- 1-2 zile libere / saptamana

Se ofera:
- castig: 1000 Euro brut/luna;
- cazarea si masa sunt asigurate.

CERINTE

- persoana interesata trebuie sa fie una energica careia sa ii placa copii;
- cunoasterea limbii italiene la nivel mediu.

Documente necesare pentru inscriere:
- CV limba italiana + poza cu zambet
- Formular specific pentru aplicarea pe pozitia de ingrijire batrani/badanta in Italia
- 1 Fotografie tip pasaport
- 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office
- Copie pasaport / Copie C.I
- Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in italiana
- Copie ultima diploma de studii
- Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”.
- Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic”
- Copie carnet de munca (daca a avut intocmit);
- Copie acte de calificare (daca aveti);
- Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii;
- 2 recomandari in original, in limba italiana, de la angajatori anteriori.

BENEFICII OFERITE

Costurile suportate de candidat:
Tariful de evaluare si procesare dosar inscriere este de 360 lei (TVA inclus) si se achita la momentul inscrierii / semnarii contractului de mediere.

NU SE PERCEPE COMISION DE MEDIERE!!!

Candidatul va achita un tarif in cuantum de 500 EURO (cinci sute euro), la sosirea in Italia, unei societati partenere a agentiei noastre pentru asistenta continua pe perioada derularii contractului cu familia-gazda.