Director comercial – Italia

Sc Smart Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Beneficii Financiare: net + comision din vanzari Masina de serviciu, telefon , laptop Dezvoltare profesionala: coordonarea unui activitati de vanzare Obiectivele comerciale Maximizarea pe toate liniile de business a relatiilor comerciale existente in ceea ce priveste profitul si volumul Creterea volumului de vanzari pe toate liniile de Business ale companiei pe relatia Italia – Romania Servicii Transport intern si international de persoane Activitatea de coletarie Responsabilitati Concepe strategii comerciale pe termen scurt mediu si lung, in acord cu obiectivele companiei Dezvolta parteneriate de afaceri de incredere pe aria geografica arondata Studiaza piata de profil Identifica si contacteaza potentiali clienti Identifica nevoile specifice ale clientilor Gestioneaza la cele mai inalte standarde profesionale si integritate relatia cu clientii existenti Promoveaza si prezinta serviciile companiei Coordoneaza activitatea agentiilor grupului arondat (organizare activitate, monitorizeaza activitatea, organizarea de inventare, formare agenti, evaluare agenti ) Intocmeste rapoartele de activitate Concepe kpi pentru procesele comerciale, urmareste evolutia acestora

CERINTE

Cerintele postului Studii superioare finalizate Caracter integru Experienţă pe o poziţie similară – minimum 3 ani Disponibilitate de a-si desfasura activitatea pe teritoriul Italiei– de a se deplasa pe teritoriul Italiei , Experienţă în vânzări pe piaţa internă cel putin (pe piata Italiană prezinta un avantaj), Capacitate decizională şi de prioritizare a obiectivelor/acţiunilor Abilitati de prezentare si tinuta business Orientare către rezultate Abilităţi excelente de comunicare şi negociere Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate Cunoştinţe operare calculator (suita MS Office) Cunoştinţe de limbă italiană – avansat (constituie avantaj) Permis de conducere cat. B Tip activitate Munca de teren 75% Munca office 25 %

Bine ai venit! Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 15 ani servicii integrate de resurse umane. Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii? Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org sau la recrutare@smart-hr.org pentru a intra in baza de date. Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758 248 444 / +40 749 055 025 sau te asteptam pe www.smart-hr.org.