Design Engineers / Ingineri proiectanti

Sintech Engineering S.r.l Italia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta urgent ingineri proiectanti mecanici pasionati de sectorul AUTOMOTIVE pentru a fi integrati in propria echipa de proiectare. Activitatea se va desfasura la sediul clientilor nostrii, companii de renume mondial.

CERINTE

Cunoasterea unuia dintre urmatoarele CAD-uri: Unigraphics, Catia V5, Pro/Engineer.
- Experienta de peste 1 an in proiectare mecanica de componente automotive (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe);
- Cunostinte ale tehnologiilor de realizare a pieselor turnate, pieselor din plastic, componentelor sudate; cunostinte in ceea ce priveste tratamentele termice si/sau proiectarea matritelor pentru realizarea pieselor din materiale plastice.
- Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana.

BENEFICII OFERITE

Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei care se desfasoara la sediul nostru din Bologna - Italia si activitati la sediul clientului nostru, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

www.sinteng.com