COST CONTROLLER

S.C. BUPAR UNION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza documente financiar- contabile si participa la inchiderea financiara lunara de Profit&Loss si Balance Sheet
- Intocmeste analize economice (ex. comparatii plan realizat pentru calculatii de costuri si performante, centre de cost, etc.) pentru zona de responsabilitate si efectueaza analize standard si ad-hoc
- Participa la planificarea situatiilor financiare pe segment de servicii (buget, forecast, strategic plan) si raporteaza catre grup
- Dezvolta si implementeaza procesele si instrumentele de control financiar ( calculatia costurilor, performantelor, rapoarte de management, controlul investitiilor,etc ).
- Acorda sprijin la optimizarea interfetelor din companie
- Colaboreaza la intocmirea bugetului, prognoze si calcul rentabilitate

CERINTE

- Absolvent de facultate cu profil economic sau echivalent
- Experienta in contabilitate, analiza financiara si planning
- Disponibilitate de a lucra in strainatate (Italia)
- Limba engleza - obligatoriu / limba italiana - avantaj
- Utilizator avansat MS Office, cu accent pe Excel
- Gandire structurata, orientata pe control costuri, proactivitate, buna intelegere a proceselor si a fluxului de materiale
- Capacitatea de a previziona situatii si de a rezolva probleme in timp util
- Abilitati de comunicare, atitudine pozitiva si constructiva
- Experienta in industria constructiilor metalice reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea de a lucra intr-o companie performanta, alaturi de o echipa entuziasta si eficienta.
Oferta salariala si beneficiile vor fi discutate in cadrul procesului de selectie.

Vor fi contactati doar candidatii eligibili.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul constructii -montaj