ingrijire batrani in Israel la domiciliul acestora

S.C. FIDE G.T.I.E. GROUP Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Solicitantele - numai persoane serioase, si numai doamne - vor avea in vedere urmatoarele indatoriri :
a. menajul complet al angajatorului, in casa acestuia,respectiv :
cumparaturi, gatitul mancarii zilnice, spalatul rufelor, curatenia casei.
b. ajutor la baie , imbracat, hranit ( daca este necesar ) al angajatorului. Supravegherea permanenta a acestuia.
c. tinerea legaturii permanente cu doctorul curant si familia angajatorului.

CERINTE

Conditii :
- fara antecedente penale, fara restrictie de intra in Israel.
– cunostinte de speciliatate in domeniu de “ ingrijire batrani “ .Cursurile speciale de Prim Ajutor se pot face dupa iscalirea contractului de asistenta/mediere.
- cunoasterea unei alte limbi in afara limbii romane reprezinta un avantaj pentru solicitantie.

BENEFICII OFERITE

Se ofera : Contract legal de munca/ Viza legala de munca .
Un salariu lunar de 4800 NIS brut = 3800 NIS nett = cca 1000 USD/net lunar , plus 400 NIS/lunar ( bani de buzunar ) , cazare , masa, asigurari medicale (1,80 USD/zi ) ca si asigurari sociale.
Drepturi si Facilitati sociale extra :
Dupa fiecare an de munca , angajatul este in drept de a primi bonus ( cel de al 13-lea salariu ) , concediu anual platit ( 14 zile lucratoare ) ; Zile ( sarbatorile legale ) libere / an - vor fi conform legislatiei de munca romane , si/sau, a tarii de provenienta a angajatului.
Dupa expirarea contractului , muncitorul este indreptatit sa primeasca
a. despagubiri materiale ( cumulat minimum 3 salarii )
b. restituirea impozitului pentru intreaga perioada lucrata
c. pensie raportata la perioada de timp lucrata in baza unei vize legale de munca.
Pensia se primeste in Romania, si/sau Republica Moldova in baza unui dosar special conceput, ce se depune la Casa de pensii in Romania/Moldova , la data varstei de pensionare.

DESCRIEREA FIRMEI

Compania se ocupa cu selectia si plasarea fortei de munca.
Actioneaza pentru aplicanti din Romani, Bulgaria, Moldova, Filipine, India si Ucraina. Destinatii de munca sunt : USA, Canada, Israel si EU .
Prin departamente specializate, acordam asistenta juridica solicitantilor din Israel si Republica Moldova in vederea dobandirii/redobandirii cetateniei romane, ca si asistenta specializata in obtinerea doc privind perioade de timp lucrate legal in Israel pentru completarea dosarelor de pensie in Romania si Moldova, statul Israel platind pensie celor ce au lucrat in Israel perioade de timp limitate/legal, raportat la timpul lucrat si la salariu primit.