PLANNING ENGINEER – CONSTRUCTION, REPUBLICA IRLANDA

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locul de munca: Companie privata
Salariu BRUT : Negociabil

Ce oferă Angajatorul :

-Perioada contractului: nedeterminata
-Se lucreaza 55 de ore pe săptămâna,
-Asigurări sociale,
-Asigurări medicale,
-Cazare : asistenta in găsirea locuinței
-Posibilitatea de relocare cu familia.
-Costul transportului este suportat de angajator si rambursat de candidat pe o anumita perioada
-Ore suplimentare ,
-Concediu plătit,
-Mașină de serviciu

Responsabilități:

-Înțelegeți structura WBS și lucrați cu echipa de management și proiect / întreținere în dezvoltarea structurii de defalcare a muncii pentru măsurarea progresului, programarea, estimarea costurilor și controlul proiectelor.
-Pregătiți și gestionați schema globală de integrare a structurii de defalcare a muncii utilizând software de programare.
-Înțelegeți chestiunea contractuală, obțineți o metodă de câștig, familiarizată cu gestionarea domeniului de aplicare și controlul modificărilor.
-Pregătiți estimarea costurilor și planificarea schemei de bare, luând în considerare toate punctele de disponibilitate, producție și construcție în mana, echipamente și materiale.
-Dezvoltați metoda de lucru a declarației sau a procedurii, după cum este necesar.
-Înțelegeți și puteți utiliza instrumentele de planificare precum MS Excel, Access, MS Project, Primavera, Maximo, SAP și ERP.
-Elaborați și actualizați histograma resurselor (forța de muncă și echipamentul) săptămânal sau lunar, după cum este necesar.
-Evaluați alocarea resurselor și furnizați recomandări pentru a menține progresele necesare.

CERINTE

Condiții de recrutare:

-Diploma de Inginer Construcții Civile
-Experienta de Inginer Construcții Civile cel putin 5 ani
-Cunostinte medii de limba engleza scris si vorbit
-Experienta cu utilizarea instrumentele de planificare precum MS Excel, Access, MS Project, Primavera, Maximo, SAP și ERP.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si plasare de personal