AuPair / Bone

Septerra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca va plac copiii si ati dori sa descoperiti cultura si civilizatia irlandeza atunci Programul Au Pair/Mother’s Help este perfect pentru dumneavoastra!
Programul Au Pair/Mother’s Help Irlanda este un program international de schimb cultural care ofera persoanelor peste 18 ani oportunitatea de a vizita si locui in Irlanda , de a participa la cursuri de invatare a limbii engleze recunoscute international si a castiga bani pe durata plasamentului.

Principalele responsabilitati ale unui Au Pair/Mother’s Help constau in supraveghera copiilor familiei gazda, de a-i duce si aduce la si de la scoala, de a face temele si a se juca impreuna cu ei, precum si de a ajuta familia uneori la treburile casnice: sters praful, dat cu aspiratorul, ajutat copiii sa stranga jucariile si la mentinerea curateniei, gatit.
Familia ofera in schimbul ajutorului oferit de catre Au Pair/Mother’s Help, cazare in camera proprie, masa si bani de buzunar. Programul este de 20-35 ore pe saptamana plus doua seri de babysitting.

BENEFICIILE PROGRAMULUI
-veti fi platita intre 75 si 150 de euro pe saptamana in functie de orele de munca lucrate, experienta in domeniu si nivelul de cunoastere a limbii engleze
-cazare in camera proprie
-3 mese gratuite pe zi
-posibilitatea de a urma un curs de perfectionare a limbii engleze recunoscut international
-posibilitatea de a lucra pe teritoriul Irlandei, eventual de a avea si un alt job part-time.
-consultanta pe toata durata plasamentului

ACTELE NECESARE PENTRU INSCRIERE
-CV in format european in limba engleza -model disponibil pe site-ul companiei noastre
-adeverinta medicala de la medicul de familie
-cazier judiciar
-copii color dupa actele de identitate: buletin, pasaport si dupa caz, permis de conducere
-doua recomandari

COSTUL PROGRAMULUI
OFERTA PROMOTIONALA pentru lunile FEBRUARIE-MARTIE 2013! Numar de locuri limitate!
-300 RON taxa de procesare a dosarului care se achita la interviul de la sediul nostru
-700 RON la primirea Ofertei Ferme din partea familiei

ALTE INFORMATII
Compania noastra are peste 8 ani de experienta in acest domeniu, si primim saptamanal familii noi care doresc sa gazduiasca un Au Pair/Mother’s Help. Pe toata durata plasamantului, Au Pair-ul/bona va primi ajutor si consultanta gratuita atat din partea noastra cat si din partea partenerior nostri din Irlanda pentru a asigura cea mai placuta experienta ca Au Pair in Marea Britanie. Colaboram DOAR cu parteneri membri ai IAPA (International Au Pair Association) asadar garantam calitatea serviciilor noastre si oferim si selectam impreuna cu partenerii nostri cele mai potrivite familii pentru fiecare Au Pair/Mother’s Help in parte.

CERINTE

-experienta in ingrijirea copiilor
-cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze
-permisul de conducere constituie avantaj

Septerra, a nine years experienced company, is an accredited Recruitment agency specialized in recruitment and personnel selection, being one of the most valuable companies from its field of activity; providing quality recruitment services for numerous companies, taking pride on the excellence of provided services, and making customer satisfaction a number one priority.

Our main objective is to make a significant contribution to the extension of the Recruitment and Human Resources market in Romania, promoting capable and valuable professionals and providing to our business partners the best staffing solutions. We recruit for our partners in various fields of activities, such as: Hospitality, Health, IT, Construction, Engineering, Sales, Commercial etc and even cultural exchange programmes, AU PAIR programs and volunteering with permanent or project based contracts in: UK, Ireland, France, Spain, Sweden, Norway, Finland, Czech Republic.

Our services are available both for the companies who wish to employ staff, or human resources and recruitment companies who are looking for the right people for their clients, and also for the candidates who wish to find the most suited jobs for their skills and experience.

Our partners are strong brand companies specialized in Human Resources and Personnel selection from EU and USA who provide with quality and dedication the best recruitment solutions for their clients. Our experienced and dedicated team of consultants will provide excellent services to those who wish to relocate, work and travel abroad.

More details about Septerra and the available jobs on www.septerra.ro .